ru ua

У Львівській області нагороди воїнів УПА отримали їхні нащадки

У Львівській області нагороди воїнів УПА отримали їхні нащадки Фото: УПА (facebook.com/UPAreenacting)

Нагороди отримували в основному їх далекі родичі по лінії братів чи сестер, адже власної родини повстанці здебільшого не мали

У львівській області золоті, срібні та бронзові хрести бойової заслуги вручили шістнадцятьом родичам вояків УПА. Про це передає ТСН.

Відзнаки виготовляли за кордоном, а спроби доправити їх адресатам були марними. Хрести є точними копіями автентичних 1944-го року. Історики кажуть, найважче було не визначити осіб, яких було представлено до нагород, а віднайти їхніх рідних.

Вояки УПА здебільшого не були одруженими, бо у вирі війни не встигали завести сім'ю. Тож не залишили по собі дітей. Нагороди отримували в основному їх далекі родичі по лінії братів чи сестер. Відзнаки кількох героїв передали у місцевий музей.

Вручені Хрести Бойової Заслуги — точна копія роботи відомого художника УПА Ніла Хасевича. Ці бойові нагороди один до одного, з вкрапленням золота, срібла, бронзи, відтворила львівська фірма “Рамар”. Усього виготовлено півтори тисячі таких відзнак. Їх виготовлення профінансували представники малого і середнього бізнесу.

Відео: Вручення нагород УПА (tsn.ua)

Нагадаємо, що у Львові знайшли оригінали документів картотеки Служби безпеки Організації українських націоналістів (б).