ru ua

У Львівській області невідомі знову руйнують польські меморіали

У Львівській області невідомі знову руйнують польські меморіали Фото: Відкрття меморіалу в Підкамені в 2012 році

У неділю, 12 березня, було сплюндровано пам'ятник на цвинтарі в селі Підкамінь

У Львівській області протягом двох днів було скоєно кілька актів вандалізму відносно польських пам'яток. Останній відбувся в неділю, 12 березня, коли образливі для поляків написи з'явилися вже на кладовищі у селі Підкамінь Львівської області. Про це на Facebook написав депутат Львівської міськради Ігор Зінкевич.

За його словами, вандали залили червоною фарбою пам'ятні хрести і меморіальні таблички, а на центральному хресті залишили напис "Смерть ляхам".

Відзначимо, що 10 березня на Вулецьких пагорбах у Львові вандали обмалювали пам'ятник польським професорам, яких нацисти розстріляли у 1941 році. На даний момент запису вже стерті.

На початку року невідомі осквернили пам'ятник загиблим під час Другої світової війни полякам з Гуті Пеняцькій. Бічні стели були розмальовані нацистським символом, а центральний монумент розбили. Через місяць пам'ятний знак був повністю відновлений за рахунок коштів місцевої громади.

У свою чергу в Польщі в 2014-16 роках вандали зруйнували і осквернили 14 могил і пам'ятних знаків українцям, однак жоден з них на сьогодні не відновлений.

А напередодні під Львовом невідомі пошкодили пам'ятник Івану Франку.