Люта зима та 10 років у "морозильнику": синоптики прогнозують найлютішу зиму століття

STYLERLIFE        14.11.2016 - 11:03
Фото: Люта зима (antony_w - LiveJournal)
Фото: Люта зима (antony_w - LiveJournal)

Американські вчені опублікували дослідження про "полярний вихор" з Арктики

На думку американських вчених, нинішня зима в Європі та США буде дуже холодною, більш того, вони вважають, що це буде найлютіша зима століття.

Своє дослідження вчені опублікували в журналі "Nature of climate change". Вони розповіли, що до нас спускається "полярний вихор" прямо з Арктики. Цей "полярний вихор" постійно крутиться над Північним полюсом.

Проте через глобальне потепління останні три десятиліття "вихор" почав змінювати траєкторію своєї круговерті.

В Арктиці стало значно тепліше, від цього тане лід і випаровується в атмосферу. Більш тепле, ніж зазвичай, повітря послаблює повітряні маси вихору. І вони починають зсуватися нижче – на південь, до Америки та Європи, і несуть з собою арктичні холоди.

Проте деякі синоптики не згодні з таким твердженням. Одні підтверджують теорію, інші критикують.

"ТСН.Тиждень" зібрала думки фахівців з різних куточків світу, щоб зрозуміти, чого чекати українцям від лютих холодів і чи варто їх бояться.

"Після всіх цих екстремальних погодних умов все це покращиться. Циклон, який все це приніс, вийде за межі і разом з ним піде вся погана погода", – запевняє синоптик Олена Палагнюк.

На питання "Чого чекати цієї зими Україні?" відповіли провідні синоптики світового рівня.

"Холодні язики, які насуваються на прилеглі території, прийдуть через 30-40 днів. Україна в ситуації не першого холодного удару, але слід очікувати досить низьких температур. Тут північна сторона відкрита, немає гірського хребта, який протистояв би цьому вихору", – каже синоптик з Італії Эмілійо Ло Савіо.

"От прогноз Європейського центру – в Європі буде тепло. А от Французький центр порахував, що на Сході Європи, тобто від Сходу Німеччини і аж до Чорного моря, буде дуже холодно. Тому ми бачимо, що різниця у визначенні тенденції дуже велика", – говорить прес-секретар Німецької метеорологічної служби Андреас Фрідріх.

Тим не менш, за 14 років астрономи прогнозують малий льодовиковий період, саме в 2030-му розпочнеться 26-й сонячний цикл. Два сонячних променя дзеркально відіб'ють один одного, що приведе до зниження сонячної активності. Температура повітря впаде на 60%, впродовж 10 років світ буде жити в морозильнику, передає ТСН.

До речі, "Укравтодор" попросив українців надсилати фото засніжених доріг.

On Top