ua en ru

"Максимально спілкуватися": логопед пояснила, як треба вчити дитину розмовляти

"Максимально спілкуватися": логопед пояснила, як треба вчити дитину розмовляти Фото pixabay.com

Експерт підкреслила, що відповідальність за мовленнєвий розвиток дитини лежить на батьках

Професійний логопед і автор всеукраїнського інтернет-проекту Logoclub Олена Король дала відповіді на запитання батьків по мовному розвитку дітей і пояснила, коли і як вчити дитину розмовляти. Про це вона розповіла в інтерв'ю Gazeta.ua.

За її словами, з дитиною слід спілкуватися тоді, коли він ще в утробі, але як тільки дитина з'явилася на світ, необхідно максимально спілкуватися.

Експерт підкреслила, що відповідальність за мовленнєвий розвиток дитини лежить на батьках.

"Педагоги - це помічники, які можуть розширити те, що було закладено в сім'ї. До 6 років у дитини має сформуватися мова. Якщо ж дитина почала говорити пізніше, то відбувається "часовий зсув" у розвитку мовлення. Тоді говорять про затримку мовленнєвого розвитку", - зазначила Олена.

Вона закликала батьків стимулювати дитину до говоріння, адже до 1 року дитина повинна називати "спрощені еквіваленти слів". Їх має бути близько десяти.

"Неразговаривать може лише дитина. Це до 1 року. Після 1 року "мовчання" має насторожити", - говорить експерт.

Логопед розповіла, що повністю сформировуется мова у дитини до 6-7 років. Якщо ж дитина почала говорити пізніше, то відбувається "часовий зсув" у розвитку мовлення. Тоді говорять про затримку мовного розвитку.

"Хочу застерегти від самодіяльності, тому що звук "р" артикуляционно найскладніший. Він виникає завдяки вібрації на кінчику язика. Якщо дитині правильно не пояснити, як і де виникає звук "р", то може виникнути проблема з вимовою. Якщо до 5-6 річного віку дитина не вимовляє, то це норма. Але краще опанувати до навчання в школі", - повідомила вона.

Олена Король зазначила, що сучасний ритм життя звільняє батьків від процесу спілкування з дітьми.

"Вони віддають дітей у навчальні заклади, гуртки, щоб полегшити свій побут. Однак самоосвіта і спілкування з дітьми є необхідними. Батьки повинні бути знайомі з темпами мовного розвитку дитини і докладати зусилля до її мовного розвитку", - каже логопед.

Нагадаємо, Ольга Фреймут розповіла, що її сина вдарила няня. Фреймут зауважила, що їхня няня Марія Сенатор дала ляпаса її маленькому сину Валерію, якому немає і двох років.