ua en ru

Було мало шансів вижити: дитину витягли з утроби для операції, а потім повернули назад

Було мало шансів вижити: дитину витягли з утроби для операції, а потім повернули назад Фото: Дитина в утробі матері (old.artyushenkooleg.ru)

Пухлина стала конкурентом не народженої дитини в утробі матері, дівчинці зробили операцію

На плановому УЗД вагітної жінкиу дитини виявили копчиковую тератому. Пухлину, що росте з куприка плоду, вирізали. Для цього лікарям довелося дістати дитину з утроби матері, а потім повернути її назад.

Американка Маргарет Боймер пішла в лікарню на 16 тижні вагітності третім малюком.

"Вони побачили щось на УЗД, лікар прийшов і сказав нам, що з нашою дитиною не все гаразд, і що у неї куприкова тератома. І це було дуже шокуюче і страшно, тому що ми не знали, що цей діагноз означає, що нас чекає далі", - розповіла мама на CNN.

Крижово-куприкова тератома являє собою пухлину, яка розвивається до народження і виростає з куприка немовляти. На жаль, це була не єдина погана новина для вагітності Маргарет.

Спочатку Маргарет була вагітна близнюками. Одного з немовлят втратили ще під час першого триместру.

"Деякі з цих пухлин дуже добре переносяться, тому плід може народитися з ним, і ми можемо прийняти його після того, як дитина народиться. Але близько половини часу, вони викликають проблеми для плода, і це, як правило, проблеми через кровоток", - прокоментував лікар Техаського дитячого госпіталю.

За словами лікаря, пухлина росте, висмоктуючи кров з дитини, але дитина також намагається рости, тому вони стають конкурентами. В деяких випадках пухлина перемагає, і дитина помирає.

У плода Маргарет Боймер було мало шансів вижити. На 23 тижні пухлина закривала серце ще ненародженої дівчинки, тому було прийнято рішення провести операцію, і дати їй шанс на життя.

"Це було непросте рішення для нас: але ми хотіли дати їй життя", - сказали в госпіталі.

На терміні 23 тижні і 5 днів провели екстрену операцію плода. До цього часу, пухлина була майже більше, ніж сам плід. Хірургічна бригада видалила більшу частину пухлини. Коли вони закінчили свою роботу, дитину помістили назад в матку і зашили її матір.

"Це свого роду чудо - ви зможете відкрити матку, провести операцію, і зашити назад, і все працює", - сказав лікар.

Весь термін вагітності пацієнтка провела на лікарняному ліжку. На 36 тижні дівчинка народилася за допомогою кесаревого розтину. З дитиною все добре.

До речі, в Канаді зафіксований перший випадок внутрішньоутробної передачі вірусу Зіку.