Маска або респіратор: Супрун розповіла, що захищає організм від бактерій
В. о. міністра розвінчала міф про те, що маски здатні захистити від бактерій
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла українцям, чим відрізняються звичайні хірургічні маски від респіраторів. Про це Супрун написала в Facebook.
Вона пояснила, що звичайна хірургічна маска, яку багато хто використовує для захисту від бактерій, не здатна запобігти зараженню простудними захворюваннями.
"Хірургічна маска не захищає від зараження хворобами. Це особливо важливо усвідомлювати в період, коли багато людей починають хворіти на застуду та грип. Це досить відомий факт, втім, до цих пір багато хто впевнено стверджує: одягаючи маску ми захищаємо свої дихальні шляхи від потрапляння збудників. Часом навіть називають хірургічні маски відповідною абревіатурою - засіб індивідуального захисту (ЗІЗ). Хоча хірургічна маска і має певні переваги, вона працює і захищає не зовсім так, як здається", - написала в. о. міністра.
Вона зазначила, що хірургічна маска призначена в першу чергу для лікаря і допустила, що їх можуть використовувати пацієнти для того, щоб зменшити поширення інфекції у закритих приміщеннях.
"Хірургічна маска захищає медика від великих крапель і бризок біологічних рідин пацієнта (при проведенні різних процедур - від клінічного огляду в хірургічних маніпуляціях або просто при контакті з пацієнтом у коридорі). Також вона зменшує кількість та відстань, на яку поширюються великі краплі - тобто призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Тобто маски необхідно одягати пацієнтам з метою меншого поширення інфекцій в закритих приміщеннях, або тим, хто здійснює оперативні втручання. Натомість хірургічні маски НЕ призначені для захисту від потрапляння збудників в дихальні шляхи, тобто вона не захищає від хвороб тих, хто власне її одягає", - пояснила Супрун.
Скріншот фото (facebook.com/ulanasuprun)
Вона розповіла, що до засобів індивідуального захисту належать респіратори, які на відміну від хірургічних масок здійснюють фільтрацію дрібних частинок.
"Що ж тоді відноситься до ЗІЗ? Простий приклад - респіратори. На відміну від масок, через респіратор здійснюється фільтрація дрібних частинок (які можуть залишатися в повітрі протягом тривалого періоду часу). Дизайн респіраторів передбачає щільне прилягання до обличчя (чого ми не спостерігаємо при використанні масок, і зокрема це сприяє потоку повітря через краї). Ступінь функціональної здатності респіратора фільтрувати повітря можна визначити за спеціальним маркуванням на ньому (чого не має на масках)", - зазначила в. о. міністра.
Вона пояснила, що всі медики повинні використовувати респіратори і попередила, що хірургічні маски неефективні також і на вулиці.
"Для всіх ЗІЗ в Україні діє технічний регламент, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2008 № 761. Тому як індивідуальний захист медичних працівників однозначно рекомендує використовувати респіратори. У відповідності з Законом України "Про охорону праці" роботодавець - головний лікар, або департамент охорони здоров'я повинен забезпечити своїх працівників необхідним оснащенням. І ще, хірургічні маски також неефективні на вулиці", - повідомила Уляна Супрун.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
До речі, раніше ми повідомляли про те, що Уляна Супрун розповіла про ефективність БАДів.
А також писали про те, що Супрун розповіла, як впливають на здоров'я уявні хвороби.
Відео: РБК-Україна