Масштабна реставрація каплиці над Гробом Господнім відбулася за сприяння Вадима Новинського

Масштабна реставрація каплиці над Гробом Господнім відбулася за сприяння Вадима Новинського
Фото: Вадим Новинський в Єрусалимі (www.facebook.com)

Тепер прочани зможуть побачити ще одне святе місце

22 березня, в середу Хрестопоклонною седмиці Великого посту, в Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі відбулася офіційна церемонія, що ознаменувала собою закінчення реставраційних робіт в Кувуклії. Вперше за 200 років проведено реставраційні роботи у святому місці для християн.

Реставрація була проведена на кошти приватних інвесторів. Вадим Новинський став основним меценатом реконструкції. Роботи стали можливими після того, як було досягнуто рідкісне угода між конфесіями (католицької, православної та вірмено-григоріанської), які несуть відповідальність за утримання Кувуклії.

Група реставраторів працювала в храмі Гробу Господнього протягом дев'яти місяців і зосередила зусилля на зміцненні і збереженні Кувуклії – невеликий купол каплиці, що знаходиться в центрі круглого приміщення храму (Ротонди), над місцем, де, згідно християнським віруванням, було поховане і три дні покоїлося тіло Ісуса, повідомляють Вести (Ізраїль по-російськи).

Це перша робота такого роду, проведена з 1810 року, коли храм був відновлений і перебудований після пожежі. Архітектор Антонія Моропуло, керівник реставраційного проекту, сказала, що спорудження були необхідні масштабна реконструкція та зміцнення.

До присутніх на церемонії ієрархам і гостям звернулися з вітальними промовами Блаженніший Патріарх Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіл III, Святіший Патріарх Константинопольський Варфоломій I, францисканський Кустод Святої Землі про. Франческо Паттон, Вірменський Патріарх Єрусалиму архиєпископ Нурхан Манугян та Апостольський адміністратор Єрусалимського католицького Патріархату архієпископ Пьербаттиста Пиццабала. Також було зачитано послання префекта Конгрегації Східних Церков кардинала Леонардо Сандрі і Католикоса вірмен Гарегіна II.

На церемонії в Храмі Гробу Господнього була присутня представницька делегація Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, який прибув у супроводі митрополитів Бориспільського та Броварського Антонія, керуючого справами Української Православної Церкви, Тернопільського і Кременецького Сергія та Хустського і Виноградівського Марка Також у складі української делегації на церемонії був присутній і меценат реконструкції, народний депутат України Вадим Новинський.

Нагадаємо, у храмі Гробу Господнього закінчили реставрацію.

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся