Міжетнічний конфлікт на Закарпатті: місцеві не дозволяють сім’ї ромів поселитися в селі

Міжетнічний конфлікт на Закарпатті: місцеві не дозволяють сім’ї ромів поселитися в селі
Фото: Роми (УНІАН)

За словами місцевих, селяни і роми часто конфліктують

Мешканці села Підвиноградів Закарпатської області не дозволяють сім’ї ромів поселитися в будинок, який останні придбали за власні кошти. Про це передає місцеве видання mukachevo.net.

Селяни виступають проти сусідства з нацменшинами. Місцеві пояснюють це тим, що роми часто конфліктують з ними, не притримуються правил гігієни, скоюють крадіжки. Місцеві переконані, якщо поселиться хоч одна ромська сім’я поряд з ними, то роми почнуть "виїдати" з вулиці всіх підряд, щоб заселити "своїми".

Жителі села говорять, що роми постійно роблять шкоду на місцевому цвинтарі, ламають пам’ятники та хрести. Зараз декілька родин ромів проживають на околиці цього села. Місцеві говорять, що не проти, щоб роми проживали там, де вони живуть зараз, але не хочуть, щоб представники нацменшини поселялися вглиб села.

На сьогодні, люди самовільно заварили ворота до будинку, який купили роми, щоб ті не могли зайти всередину. Також тут щодня "чергують" по кілька чоловіків під будинком.

Міжетнічний конфлікт на Закарпатті: місцеві не дозволяють сім’ї ромів поселитися в селіФото: Садиба, де мали поселитися роми (mukachevo.net)

Селяни кажуть, що вони не відступлять і не дозволять ромам поселитися поряд з ними.

За останньою інформацією, начебто сторони конфлікту дійшли згоди: ром, який купив будинок, погодився перепродати його задля уникнення конфлікту.

Нагадаємо, що недавно у Києві відбулася жорстка бійка місцевих жителів і ромів (відео).

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся