ua en ru

Міністр розповів цікаву історію про концерт гурту "Океан Ельзи" на Донбасі

Міністр розповів цікаву історію про концерт гурту "Океан Ельзи" на Донбасі Фото: Концерт групи "Океан Ельзи"

Вадим Черниш розповів, яка робота проводиться для того, щоб жителі окупованого Донбасу "органічно влилися в українське суспільство"

Концерт групи "Океан Ельзи", який відбувся 18 травня в Маріуполі, відвідали молоді люди з окупованого Росією Донецька.

Як розповів міністр у справах окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш, вони доклали чималих зусиль, щоб виїхати з непідконтрольних Україні територій заради зустрічі з улюбленими виконавцями.

Говорячи в інтерв'ю "Газета.Ru" о "містках", які пов'язують Україну з окупованими територіями, Черниш згадав "різноманітні культурні контакти", у тому числі концерти Вакарчука і компанії в Маріуполі та Краматорську.

"Я багато раз приводив приклад концерту "Океану Ельзи" в Маріуполі. Він і в Краматорську був абсолютно масовим, але наслідки маріупольського я особисто бачив на КПВВ в Новотроїцьке. Я там спілкувався з молодими хлопцями, які масово їхали назад в Донецьк з цього концерту. Мене впізнали хлопці і вийшли з черги, без преси, без будь-якого офіціозу просто розповідали, як вони заздалегідь виїжджали, щоб не дізналися на тій стороні, і яким це було для них святом. Ми повинні докладати всі сили для збереження контактів з людьми на підконтрольних територіях і їх примноження. Так сталося, що ми розділені зараз, але як тільки ми туди повернемося, вони повинні органічно влитися в українське суспільство. Ми єдиний народ, єдина країна. Якщо ці контакти не підтримувати, вони швидко заміщуються", - підкреслив міністр.

Раніше Styler писав про те, що донеччани добою "маринуються" на блокпостах, щоб почути українську пісню.