Античні гробниці під загрозою: Мінкультури звернулось до ЮНЕСКО через знищення культурної спадщини в окупованому Криму

Вівторок 16 травня 2017 19:38
Мінкультури звернулось до ЮНЕСКО через знищення культурної спадщини в окупованому Криму
Фото: Крим (pixabay.com/MinekoIvasaki)

На території анексованого півострова знищують об’єкти античного городища Артезіан

РФ знищує або може знищити археологічну спадщину на території Кримського півострова. Про це йдеться у відповідній заяві Міністерство культури України.

Стало відомо, що на території Кримського півострова у процесі видобутку піску відбувається знищення археологічних об’єктів античного городища Артезіан. Зокрема під загрозою перебувають 450 квадратних метрів некрополя з античними гробницями перших століть нашої ери, а також 20 курганів.

Також повідомляється, що на території Криму, на пам’ятці архітектури національного значення Мечеть і медрессе Хана Узбека у м. Старий Крим, проводяться незаконні реставраційні роботи, які несуть загрозу знищення пам’ятки.

Станом на сьогодні роботи не погоджені з Міністерством культури України, вони проводяться за відсутності відповідної дозвільної документації, чим порушуються вимоги Закону України "Про охорону культурної спадщини", а також Конвенції ЮНЕСКО 1972 року.

Міністерство культури України наголошує, що проведення будь-яких археологічних досліджень на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь без відповідних дозволів нашої держави є порушенням норм національного та міжнародного законодавства.

Міністерство культури України звернулось до Генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової, директора Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС) Марі-Лор Лавенір, президента Міжнародного комітету ради музеїв (ІКОМ) Саей Аксой з проханням вжити відповідних заходів та нагадати РФ про необхідність неухильного дотримання норм міжнародного законодавства, а також утриматися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території АР Крим.

Крім того, Мінкультури України звернулось до прокуратури Криму із заявою про вчинення злочину та проханням вжити заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

До речі, у Криму поскаржилися на аварійний стан пляжів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся