Міносвіти викрили у просуванні ідей "руского міра" в школах

STYLERLIFE        14.11.2016 - 10:37
Фото: Українські школярі (politikus.ru)
Фото: Українські школярі (politikus.ru)

В Україні вибухнув скандал з опитувальниками Міносвіти про "дружбу" з Росією

Департамент Міністерства освіти України розіслав листи місцевим управлінням з вимогою провести опитування серед учнів 7-11 класів з політичними питаннями, що стосуються відносин з Росією. Про це на своїй Facebook-сторінки повідомила українська письменниця і громадський діяч Лариса Ніцой.

"В опитувальнику є питання "Я бы хотел(ла), чтобы Украина присоединилась к политическому и экономическому союзу с Россией". Мало того, що такого питання не повинно бути в принципі, так на нього ще пропонується 8 варіантів відповіді!" - написала Ніцой.

Вона вважає, що таким чином дітям нав'язують думку, що така ситуація можлива, і який варіант з восьми їм підходить.

"Опитувальник підготувала (сертифікувала) Академія педагогічних наук України! Звинуватити науковців цієї структури в непрофесіоналізмі не повертається язик, то ж звинувачую їх у навмисних антидержавних діях. Науковці через опитувальник застосовують психологічні прийоми та маніпулюють свідомістю дітей, нав’язуючи їм думку, що Україна може бути поділена на окремі країни або думку, що Україна - це "єдіная страна з Росією", - зазначила письменниця.

 

Ну, що українці, ви вже стали раком? Ще ні? Ну то ставайте. Фу, як грубо? А я не знаю, як назвати те, що витворяє департ...

Опубліковано Ларисою Ніцой 13 листопад 2016 р.

Також в опитувальнику є питання, що стосуються виборів кандидатів-жінок на керівні посади та посади у верхівці української влади.

"Я бы не голосовал(ла) за кандидата-женщину на пост президента" - а це що за постановка питання? Уже в ньому закладене нав’язування думки, що президент-жінка - це ненормально. І знову пропонується 8 варіантів відповіді (не нормально тільки трошки на 2 бали, чи не нормально аж на 7 балів) Це несприйняття всіх жінок, чи хтось почав антипрезидентську кампанію проти когось? Діти тут при чому?" - обурилася Ніцой.

Крім того, в опитувальнику Міносвіти є питання про схожість російської і української культур, і також пропонується 7 варіантів відповіді. Є також перелік з п'яти питань, серед яких потрібно вибрати свій варіант: "Україна стає частиною великого союзу, який включає Росію", "Україна розпадається на кілька окремих держав" та інше.

Нагадаємо, що українські школярі не будуть вивчати "сімейні цінності".

On Top