ua en ru

Мінські домовленості: експерт назвав основну проблему

Мінські домовленості: експерт назвав основну проблему Жителі Донбасу (фото: flickr.com/osce_smmu)

Дипломат вважає, що всі сторони угоди брешуть

Основна проблема Мінських домовленостей в тому, що вони були брехнею з моменту задуму. Таку думку висловив дипломат Богдан Яременко, передає "Слово і Діло".

За його словами, ці домовленості ніколи не були шляхом досягнення миру, а лише способом знайти вихід з проваленої української авантюри Путіна за рахунок України.

"Основна проблема "Мінська" не в тому, що відпочатку це обман, а в тому, що Мінські домовленості перетворилися з часом взагалі у суцільну брехню. Крім того, всі брешуть, що хочуть їх виконати", - зазначив Яременко.

Він уточнив, що Росія бреше, що хоче їх виконувати, а насправді хоче мати важіль тиску на Україну і Захід.

"Тобто хоче залишити конфлікт у тому вигляді, в якому він існує зараз", - підкреслив експерт.

"Україна вустами Порошенко бреше, що виконає домовленості Мінські. Не виконає, тому що не готові українці погодитися на поразку у вигляді капітуляційних політичних пунктів "Мінська", - пояснив дипломат.

"Якщо б хотіли, шукали б не спосіб переконати українців виконувати політичну частину "Мінська", а як змусити Путіна взяти на себе відповідальність за цей конфлікт. Саме це перша і мінімально необхідна умова для початку пошуку будь-яких миротворчих сценаріїв. Захід розуміє можливості України, Росії, свої, і просто хоче, щоб не стало гірше", - резюмував Яременко.

Раніше Держдеп США звинуватив Росію в недотриманні мінських угод.