ru ua

"Мовчазне нагадування": німецький журналіст назвав дітей Донбасу забутими жертвами війни

"Мовчазне нагадування": німецький журналіст назвав дітей Донбасу забутими жертвами війни Фото: Діти на Донбасі (youtube.com/DW Ukrainian)

З початку 2017 року на сході України постраждало 39 малюків

Діти, які живуть на Донбасі, - забуті жертви війни. Так вважає німецький журналіст, який побував на сході України, передає DW.

"В зоні конфлікту на сході України виростає ціле покоління дітей, у яких немає шансів на нормальне життя. Вони - забуті жертви майже забутої війни, вважає німецький журналіст, який побував на Донбасі", - сказано у підписі до відео про те, як живуть діти в умовах військових дій.

Фото: Діти страждають від регулярних обстрілу села, в якому живуть (youtube.com/DW Ukrainian)

"Житловий будинок без даху – мовчазне нагадування про війну на сході України. Тут живуть п'ятеро дітей зі своїми батьками", - йдеться в сюжеті.

Будинок знаходиться в селищі, розташованому в кілометрі від лінії розмежування. Діти змушені допомагати дорослим возити воду з колодязя з іншого кінця села, оскільки водопровід не функціонує.

"Я найстарша серед малюків. Коли стріляють, я беру їх і веду в маленьку кімнату, тому що вона найбільш безпечна", - розповіла старша сестра.

У багатьох малюків психологічні травми, з якими їм доводиться самостійно справлятися.

Нагадаємо, бійці АТО винесли тіло ворога, ризикуючи власним життям.

"Ми не нелюди, які залишають людей. Навіть якщо це ворог, все одно він - людина, яку треба забрати. Є у нього сім'я, діти. Супротивник, але все одно людина. З мертвого вже не запитаєш", - зазначив один з бійців АТО.