ua en ru

Кидаються під авто: на українських дорогах збільшилася кількість шахраїв

Кидаються під авто: на українських дорогах збільшилася кількість шахраїв Фото: шахрай-пішохід (loxotrona.net)

Експерти попереджають водіїв про те, як убезпечити себе від шахраїв

На українських дорогах збільшилася кількість шахраїв, які добровільно кидаються під колеса автомобіля. Українцям радять не втрачати пильність.

Цей сценарій афери один з найпопулярніших - перед авто вибігає пішохід, а водій не встигає загальмувати. Про це повідомляє "Сніданок з 1+1".

Подібна ситуація сталася нещодавно у столиці. У мережі з'явилося відео з реєстратора машини водія. Програма розшукала власника авто.

Киянин Ігор в той день вперше за кілька останніх років включив відеореєстратор. Він зафіксував чоловіка, який спочатку переходить дорогу, і раптом повертається назад на тротуар. Проходить кілька секунд і цей же пішохід різко кидається під машину.

"Він лежав спокійно, потім, коли побачив, що я підійшов, почав битися в конвульсіях. Він втік, потім повернувся, потім почав собі вени різати. Він почав кудись телефонувати, не по-російськи говорити...", - розповідає Ігор.

Водій викликав поліцію та швидку, але чоловік поводив себе неадекватно. Пішохід зник у невідомому напрямку, а Ігор ще годину чекав приїзду поліції.

Експерти стверджують, що подібні інциденти трапляються часто. В Інтернеті можна знайти безліч відео за таким сценарієм. У таких ситуаціях радять не боятися і пам'ятати - водій не завжди винен.

На думку експертів, насамперед необхідно надати допомогу. Невідомо, шахрай це чи справжній пішохід. Також потрібно намагатися зафіксувати цю подію, зупинивши випадкових перехожих свідків, записати їхні контактні дані.

Якщо поліція все-таки вирішила скласти адмінпротокол на водія, потрібно уважно ознайомитися з текстом документа та написати пояснення.

Якщо водій свою провину не визнає, то обов'язково про це треба зазначити в протоколі. Якщо пішохід з цього відео вимагав гроші, то його дії передбачені кримінальним кодексом і є шахрайством.

Нагадаємо, у Києві орудують шахраї, які самі стрибають під колеса авто.