ru ua

Чоловік відомої письменниці розкритикував українців за "совок"

Чоловік відомої письменниці розкритикував українців за "совок" Фото: Серп і молот (pixabay.com/stux)

Український публіцист висловився щодо маніпулятивної апеляції до минулого

Український поет і публіцист заявив, що треба "бити морду" і "плювати межи очі" тим, хто апелює до минулого. Зокрема він висловився щодо маніпуляторів, які повертаються до теми Радянського Союзу. Про це написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook поет, публіцист і перекладач Андрій Бондар, який є чоловіком Софії Андрухович.

"Это все вам дал Советский Союз" або "Это все тебе досталось бесплатно в Советском Союзе" – це фрази, після яких особисто для мене людина зникає", – написав Бондар.

"А три покоління моїх родичів не вбивалися на війнах і в колгоспах, не гинули в голод, не стояли по дві зміни на заводах? Розкішний у своїй маніпулятивності мисленнєвий кульбіт: людина, яка вдається до цього прийому, немовби уособлює в цей момент Радянський Союз, "который все вам дал", – відзначив він.

"Тому, виходить, що ти саме їй щось винен і мусиш виправдовуватись і дякувати або за їб*чу радянську школу з елементами комунофашизму, або за безплатну стоматологію без анестезії, або за безплатний дитсадок із нянечками-садистками. Те саме стосується, зрештою, всіх людей, які експлуатують чужі заслуги або славу минулого для того, аби довести вам щось у сьогоднішньому дні", - написав публіцист.

"Апеляція до минулого – це у 99% зведення будь-яких розмов на будь-які теми у сферу нез'ясованого та ірраціонального. І що глибше в минуле, то більша брехня. Почуєте про славних козаків – плюйте межи очі, про Київську Русь – бийте в морду", – зазначив Бондар.

Українці масово відреагували на публікацію. У коментарях під постом користувачі мережі відзначали, що влада СРСР не давала, а "лише забирала".

Чоловік відомої письменниці розкритикував українців за "совок"

Скріншот поста акаунта facebook.com/andrij.bondar

Чоловік відомої письменниці розкритикував українців за "совок"Чоловік відомої письменниці розкритикував українців за "совок"Чоловік відомої письменниці розкритикував українців за "совок"

Скріншот коментарів поста facebook.com/andrij.bondar

До речі, Оксана Забужко заявила, що "Росія обов'язково розвалиться, і маємо всіляко прагнути до того, щоб це сталось якнайшвидше".