ua en ru

Чоловік розповів, чому правила Київського метрополітену щодо пасажирів з інвалідністю вбивають бажання жити

Чоловік розповів, чому правила Київського метрополітену щодо пасажирів з інвалідністю вбивають бажання жити Фото: Дмитро Щебетюк (facebook.com/d.schebetyuk)

Чоловік з інвалідністю поскаржився на надмірну та нав’язливу увагу працівників столичного метрополітену

В мережі киянин з інвалідністю висловився щодо ставлення до особливих пасажирів "Київського метрополітену". На своїй сторінці в соцмережі Facebook житель Києва Дмитро Щебетюк заявив, що його публічно принизили і через правила він не міг цьому протистояти.

"Мене вчора публічно зґвалтували. Досі трясе від згадки. Я відчув повну безпорадність і дав себе довго тр*хати, щоб пропустили, куди їхав. А ви питаєте як людям з інвалідністю живеться? Прелюдія почалась на вході в метро Арсенальна. Спершу одна працівниця станції запитала чи потрібна мені допомога. Я відповів, що не треба, сам впораюсь", - розповів він.

Проте інша працівниця перегородила йому вхід та з посмішкою заявила, що не пустить.

"І не пускає. "Нащо ж питали, коли всеодно "допомагатимете"?" - Мороз. Ок. Зачекаю, часом і 20 хвилин чекаєш цієї "допомоги", щоб в метро пустили. На диво, цього разу за три хвилини організувались. Тут приходить тьотка в помаранчевому жилеті і починає тягти мене спиною назад з жорстким ствердженням "відпусти колеса, не чіпай! Я сама все зроблю". Я намагався пояснити, що мені потрібен контроль над ситуацію, хоча б до ескалатора самому доїхати, та їй було байдуже. Вона тягла мене далі", - розповів Щебетюк.

За його словами, він ніколи в житті не відчував такої безпорадності. Він відзначив, що його"гідність повільно ґвалтували на очах купи людей", а він не міг ніяк їй протистояти.

"Бо "такі правила", і якщо я хочу скористатись метро, то повинен заплатити (і гроші тут ні до чого). Я не міг нікому дивитись в очі. І це був не сором, а щось гірше. Так я з нею проїхав перший довгий ескалатор. Сильно пригнічений, втекти я не встиг. Це повторилось і на другому. Мене тіпало ще довго, і опісля ніщо не зараджувало. Я не міг себе пересилити жити моментом, бо той випадок вразив до глибини. Трохи менше б внутрішніх сил і я б закрився вдома і хр*н куди виходив після такого. Та я розумію, що ніхто не може впливати на моє життя окрім мене самого і тому постараюсь викинути зсередини", - написав киянин.

Він звернувся до КП "Київський метрополітен".

"Легше автостопом по селах, аніж кілька станцій метро в столиці. Ваші правила по наданню послуг пасажирам з інвалідністю забирають час і вбивають бажання жити", - додав він.

Чоловік розповів, чому правила Київського метрополітену щодо пасажирів з інвалідністю вбивають бажання жити

Скріншот поста акаунта facebook.com/d.schebetyuk

Чоловік розповів, чому правила Київського метрополітену щодо пасажирів з інвалідністю вбивають бажання жити

Скріншот коментарів поста facebook.com/d.schebetyuk

До речі, мережу обурив соліст української групи, який назвав Росію "нашою країною".