ua en ru

Чоловік з Тернополя переїхав до Кенії і створив там свою Україну

Чоловік з Тернополя переїхав до Кенії і створив там свою Україну Фото: Українці в Кенії (story.vesti-ukr.com)

Українець з волонтерами створили в африканській країні притулок для сиріт, де навчають дітей

Житель Тернополя 37-річний Михайло Резнік переїхав в африканську країну Кенії і вже там сам собі створив куточок України.

Спільно з волонтерами він заснував притулок над яким майорить прапор України, відкрив ферму, очолив Асоціацію українців Кенії і показує місцевим жителям фільми про Голодомор, пише Репортер.

“Вперше я приїхав в Африку років десять тому, і моя перша поїздка була саме в Кенії. Пізніше я об'їздив весь чорний континент: бував у ПАР, Малаві, Руанді, Південному Судані. Але для життя обрав саме цю країну, тому вона запала мені в серце", - розповів Резнік.

Кения украинцы волонтер приют

Фото: Притулок в Кенії (story.vesti-ukr.com)

Зараз у дитячому притулку місії "Трансформація Африки" в місті Кісуму живуть 20 дітей від року до 11 років з найбідніших районів. Свій новий будинок вони знайшли завдяки соцслужбам та місцевої поліції.

“Першим нашим вихованцем став семимісячний хлопчик, якого ми назвали Віктором на честь першого волонтера в нашій команді. Мати замотала хлопчика в ковдру і викинула в річку. Саме ковдру врятувала дитину, хлопця викинуло на берег, де його і знайшли", - поділився волонтер.

Згодом, ділиться планами чоловік, сиріт будуть вчити української культури, традицій та мови. Планується познайомити їх і з нашою кухнею.

Кения украинцы волонтер приют

Фото: Невелика ферма в притулку (story.vesti-ukr.com)

“Поки ми годуємо їх тією їжею, до якої вони звикли. Українська кухня для них занадто складна, на відміну від африканської, яка проста й одноманітна. Кенійці їдять в основному овочі і фрукти, найчастіше це кукурудза і боби. А ще в цьому регіоні багато риби, тому діти частіше їдять рибу, а не м'ясо. Я на місцевій кухні скинув близько 10 кілограм. Дуже сумую за сала", - додав Резнік.

До речі, волонтери знайшли тіла солдатів, загиблих у Другій світовій війні.