ua en ru

Музикант розповів, як особисто почав боротьбу зі світовим злом

Музикант розповів, як особисто почав боротьбу зі світовим злом Фото: Юрій Фединський

Колишній американець Юрій Фединський нині живе з сім'єю в полтавському селі

Музикант Юрій Фединський, який нині живе з сім'єю в Полтавській області, сім років тому переїхав в Україну з США. За його словами в інтерв'ю Gazeta.ua, приїхати на батьківщину матері він вирішив після того, як в Штатах захопився грою на бандурі.

Після переїзду він почав майструвати музичні інструменти і навчати цього інших, співати у фольклорному колективі села "Древо". Також щорічно проводить в Крячківці фестиваль "Древо роду Кобзарського".

Спокійному плину життя завадив Євромайдан, в якому Юрій брав участь з перших днів, підтримуючи людей грою на бандурі.

"Коли батько дізнався, що я на Майдані, написав: "Так це ти, Юрко, оккупируешь міської ради?". Відповів йому, що це наш міськрада і сильно образився на нього, адже він назвав мене окупантом. Але я розумію, що так писала американська преса – громадяни окупували органи влади і бунтують, а Янукович – класний чувак", - згадує Юрій.

За його словами, зараз багато хто з його друзів і навіть рідних воюють на Сході, і він вважає, що місія України багато втрачати, щоб наш народ і світове суспільство йшло до розвитку.

"Інтуїція каже, що цей розвиток буде можливо тільки через війну. Тільки через війну люди розуміють, що вони "українці". Я впевнений, що вся ця боротьба , починаючи з Майдану, - це світовий програш зла на користь добра", - пояснює музикант.

Нагадаємо, напередодні міністр культури України Євген Нищук згадав про перших кривавих днями Евромайдана.