ua en ru

МВС затвердило Правила етичної поведінки поліцейських

МВС затвердило Правила етичної поведінки поліцейських Фото: Поліція

Поліцейські мають бути ввічливими із затриманими

Міністерство внутрішніх справ затвердило Правила етичної поведінки поліцейських. Зокрема, працівникам правоохоронних органів заборонено погрожувати та іронізувати в спілкуванні з громадянами.

Про це повідомляє LB.ua.

"При виконанні поліцейський повинен професійно виконувати свої службові обов'язки, поважати і не порушувати права та свободи людини, неухильно дотримуватися антикорупційного законодавства", - йдеться у Правилах.

Поліцейський повинен поводитися стримано, дружелюбно, відкрито, уважно та ввічливо, викликаючи у населення повагу до поліції та демонструючи готовність співпрацювати.

Працівник правоохоронних органів має контролювати свою поведінку, почуття й емоції, не дозволяючи особистим симпатіям або антипатіям впливати на прийняття рішень.

Правоохоронцям забороняється сприяти, здійснювати, підбурювати або терпимо ставитись до будь-яких форм тортур, жорстокого, нелюдського, такого, що принижує гідність, поводження чи покарання.

Крім цього поліцейським забороняється здійснювати політичну діяльність, використовувати будь-яку символіку політичних партій, і висловлювати особисте ставлення до діяльності партій.

Згідно з правилами, поліцейський зобов'язаний забезпечити людське ставлення і повагу до затриманого.

"При зверненні до особи поліцейському заборонено бути зневажливим, погрожувати, іронізувати, використовувати ненормативну лексику... У відносинах з населенням поліцейський зобов'язаний бути тактовним і доброзичливим; висловлювати вимоги або зауваження, що стосуються особи, у ввічливій і переконливій формі", - сказано в Правилах.

До речі, в Харківській області правоохоронці припинили спробу рейдерського захоплення підприємств.