ua en ru

Хто написав дисертацію Путіну: дочка ректора Санкт-Петербурзького університету зробила зізнання

Хто написав дисертацію Путіну: дочка ректора Санкт-Петербурзького університету зробила зізнання Фото: Володимир Путін (kremlin.ru)

Стало відомо, у скільки президенту РФ обійшлася його кандидатська робота

Кандидатську дисертацію президента Росії Володимира Путіна написав ректор Санкт-Петербурзького гірничого університету Володимир Литвиненко. Про це заявила його дочка Ольга Литвиненко, передає "Радіо Свобода".

Путін захистив Кандидатську дисертацію в 1997 році в Гірському інституті, нині університеті, який очолює Володимир Литвиненко. Тоді Путін вже перебрався в Москву і обіймав посаду заступника керуючого справами президента РФ.

Після того, як Литвиненко в 1994 році став ректором, за словами Ольги, він "організував незаконний бізнес - виготовлення дисертацій".

"Путіну він писав особисто цю дисертацію. 1997 рік, літо, до нас на дачу завезли ксерокс, мій батько взяв відпустку. Путін ніколи не з'являвся у нас, ніколи не консультувався з моїм батьком щодо дисертації. Все це написав виключно мій батько", - заявила Литвиненко.

На її думку, Литвиненко написав дисертацію для Путіна безкоштовно, в якості подяки "за допомогу в отриманні посади ректора".

Нагадаємо, в 2006 році дослідники інституту Брукінгса у Вашингтоні виявили в дисертації Путіна плагіат. 16 з 20 сторінок, якими починається ключова частина роботи під назвою "Стратегічне планування відтворення мінерально-сировинної бази регіону в умовах формування ринкових відносин", були або скопійовані або переписані з мінімальними змінами з книги "Стратегічне планування і політика" професорів Піттсбурзького університету Вільяма Кінга та Девіда Кліланда. Книга була опублікована в 1979 році, а в 1982-му перекладена російською. Шість діаграм і графіків з роботи Путіна майже повністю збігаються з американськими.

До речі, на мітингу на підтримку Путіна в Москві кричали "Слава Україні!".