Народний синоптик визначив, яким буде літо в Україні

Народний синоптик визначив, яким буде літо в Україні
Фото: Квітучі магнолії (РБК-Україна, Віталій Носач)

Олександр Васянович спрогнозував погоду на літо по двом дню

Етнолог і експерт у народній метеорології Олександр Васянович повідомив, що за його підрахунками літо 2018 року буде в Україні прохолодним. Пов'язує він це з тим, що 30 і 14 березня було досить холодно. Про це народний метеоролог розповів "Обозревателю".

У своїх розрахунках метеоролог виходив з народних прикмет.

"Про те, яким буде літо, каже погода на Теплого Олексія (відзначається 30 березня — ред.)... і цей день був холодним", — зазначив Олександр Васянович.

Окрім дня Теплого Олексія Васянович також згадав про одну прикмету, яка пов'язана з днем святої Євдокії. Це свято відзначається 14 березня.

"Яка Євдоха, така і весна. Наскільки я пам'ятаю, цей день був не надто теплим", — додав експерт до свого прогнозу.

Він також дав оцінку погоди протягом усього року.

"І в цілому, судячи з народних прикмет, цей рік у нас виходить не дуже теплим", — заявив метеоролог.

Експерт з прикметами також відповів на питання, яку погоду можна очікувати на Великдень. Він відповів, що погода на Великдень буде такою ж, як і на Благовіщення. У цьому році свято Благої вісті збігається з Страсна суботою, за 1 день до Пасхи.

"Раніше вважалося, що яка погода на Благовіщення, такою буде погода на Великдень. Але вже в XIX столітті дослідники звернули увагу на те, що ця прикмета не працює", — розповів етнолог.

Раніше повідомлялося, що перший синоптик України Наталка Діденко дала свій прогноз погоди на Великдень і Благовіщення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся