ua en ru

"Порушення стандартів та етики": в ефірі телеканалу розгорівся скандал через українських квот

"Порушення стандартів та етики": в ефірі телеканалу розгорівся скандал через українських квот Фото: Радіо (pixabay.com/ru/users/Gellinger)

Ведуча стверджувала, що всі її знайомі музиканти налаштовані проти квот

В ефірі телеканалу "Прямий" розгорівся скандал з приводу українських квот. Ведуча Василіса Фролова стверджувала, що всі її знайомі музиканти ставляться до квот негативно. Також Фролова озвучила інформацію, що слухачі через квоти менше слухають радіо і тікають в інтернет. Про це на своїй сторінці в Facebook написав громадський активіст Сергій Оснач.

"Тільки що на "Прямому" каналі Василіса Фролова, яка ледве навчилася говорити українською - дозволила собі вкрай упереджені висловлювання проти українських пісенних квот. Вона абсолютно некоректно і нахабно вела себе з Вікторією Сюмар, агресивно вимагала від неї назвати бодай когось з нових українських виконавців, про яких дізналися завдяки квотам, і стверджувала, що всі її знайомі музиканти ставляться до квот негативно. Фроловій підтакував її колега", - написав Оснач.

На думку активіста, поведінка Фролової неприпустима і суперечить журналістським стандартам та етиці.

"Вважаю це грубим порушенням журналістських стандартів та етики. Також Фролова озвучила неправдиву інформацію, ніби слухачі через квоти менше слухають радіо і тікають в інтернет. Це банальна брехня, адже перехід слухачів онлайн є загальносвітовою тенденцією, і дослідження в Україні показують, що за час дії квот відсоток радіослухачів майже не зменшився", - підсумував Сергій.

"Порушення стандартів та етики": в ефірі телеканалу розгорівся скандал через українських квотСкріншот (facebook.com/sergiyosnach)

Нагадаємо, що тепер в ефірі має бути не менше 30% української музики. Норма закону, яка зобов'язує радіостанції транслювати в ефірі не менше 30% україномовної музики, вступила в силу.

Як зазначається, документ передбачає запровадження норми, згідно з якою частка пісень державною мовою має становити протягом першого року з моменту вступу в силу закону не менш 25%, протягом другого - 30% і з третього - 35% від загального часу звучання пісень, що транслюються протягом доби, а також протягом часових проміжків з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00

Читайте також Порошенко очікує від Ради прийняття закону про українську мову в сфері послуг.