ru ua

"Не робити різких рухів": журналіст розповів, як повернути симпатії жителів Донбасу після деокупації

"Не робити різких рухів": журналіст розповів, як повернути симпатії жителів Донбасу після деокупації Фото: Роман Цимбалюк (youtube.com канал Росія1)

За його словами, переконання займе час і зусилля

Український журналіст, який працює в Росії Роман Цимбалюк розповів, як повернути території окупованого Донбасу. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Факти".

Також Роман поділився міркуваннями про те, що потрібно робити, щоб повернути симпатії жителів Донбасу після деокупації.

За його словами, переконання займе час і зусилля, а проблеми не закінчаться підняттям українського прапора на адмінбудинках в Донецьку і Луганську.

"Але в цілому досить діяти згідно з Мінськими угодами. Регіон повинен отримати особливий статус. А амністію повинні проводити українські влади. Зрозуміло, що людям треба буде пояснити, що ті, хто не чинив тяжких злочинів, на кому немає крові, будуть амністовані, але за умови, що якщо займуться старим, то сядуть у в'язницю. Такого, що "всіх прощаємо", не буде", - зазначив Цимбалюк.

Він вважає, що "не потрібно робити різких рухів", коли відбудеться деоккупация, наприклад, не треба відразу перемикати всі телеканали на українську мову.

"Треба говорити російською, але про Україну. Поступово все встане на свої місця, скільки б там не було божевільних... Людям навіть пояснювати не доведеться, що Росія їм не принесла нічого, крім руйнувань. Вони і самі це знають. Так, в Україні дурдом, але у нас хоч якісь права є та перспектива, що найважливіше. А "русский мир" — це безнадія і злидні", - заявив Роман.

Журналіст розповів, що знає одну людину, який проводив так званий референдум, а зараз голосно кричить про те, що Донецьк — це Україна, бо він побачив жах, який влаштувала Росія там.

Цимбалюк наголосив, що ключі від війни і світу знаходяться в Москві.

Нагадаємо, що журналіст розповів про ставлення росіян до українців.