ua en ru

"Не хотів повертатися": з'явилися подробиці про загиблого в АТО добровольця з Грузії

"Не хотів повертатися": з'явилися подробиці про загиблого в АТО добровольця з Грузії Фото: Гіоргій Саралідзе (facebook.com/butusov.yuriy)

Раніше військовий був підполковником армії на батьківщині

Гіоргій Саралідзе, який загинув в АТО у вівторок, 31 жовтня, брав участь у місіях НАТО в Афганістані і Іраку. Подробиці про життя добровольця з грузії розповів журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Гіоргій - віце-полковник грузинської армії, учасник місій у складі сил НАТО в Афганістані і Іраку, проходив навчання в Туреччині, учасник війни з російськими агресорами", - написав він.

Журналіст розповів, що в 2014 році Гіоргій залишив кар'єру в Грузії, і поїхав в Україну.

"Не хотів повертатися": з'явилися подробиці про загиблого в АТО добровольця з Грузії

Скріншот поста (facebook.com/butusov.yuriy)

"Він вважав, що саме в Україні зараз пролягає передова битви за свободу у всіх країн, які зазнали російської агресії. Майже два роки підполковник воював у складі полку Нацгвардії "Азов". 18 квітня 2015 року брав участь в бою в Широкіно, тоді загинув його друг, грузинський доброволець Гіоргій Джанелідзе. Сам Саралідзе був тоді поранений. Коли "Азова" заборонили офіційно воювати на фронті, і стали перешкоджати добровольцям битися, Гіоргій в 2016-му вступив на службу в 92-у механізовану бригаду, як простий солдат", - пише Бутусов.

"Коли нещодавно пройшла ротація 92-й під Донецьком, грузинський доброволець перевівся в 57-ю бригаду - не хотів повертатися на довгі місяці і сидіти на базі та полігоні, не хотів пропускати війну. 31 жовтня Гіоргій повів розвідгрупу добровольців в дозор у сіру зону, щоб перевірити підходи до позицій свого підрозділу, щоб супротивник не зміг непомітно підібратися для атаки і обстрілу. І група потрапила в засідку. Гіоргій загинув, а ще один доброволець отримав важке поранення..." – додав журналіст.

Бутусов також розповів, що батько Гіоргія загинув у бою в 1992-му, борючись проти російського вторгнення до Абхазії, і став навіки героєм Грузії.

Раніше з'явилося останнє відео загиблого в АТО добровольця з Грузії.