ua en ru

"Не налаштовані на перемогу": відомий музикант розповів про головну проблему обдарованої української молоді

"Не налаштовані на перемогу": відомий музикант розповів про головну проблему обдарованої української молоді Фото: Українська молодь (РБК-Україна)

За словами музиканта, українські таланти згубила радянська система

Український скрипаль і педагог Сергій Подолянчук, який є президентом міжнародної музичної академії СКМ, розповів про головну проблему обдарованої молоді. Про це він повідомив в інтерв'ю "Високий замок".

"За Союзу багато музикантів-віртуозів виїхало до Москви та за кордон. Питання ставили "руба": або працюєш "на Росію", або зробимо так, що в Україні будеш ніким…Тепер росіяни пишаються "московською школою" скрипалів. Та поцікавтеся історією і побачите: кістяк так званої "московської школи" – вихідці з України. Петро Столярський, Давид Ойстрах, Борис Гольдштейн, Семен Снітковський, Натан Мільштейн, Михайло Фіхтенгольц – з Одеси; Мирон Полякин – з Черкас; Абрам Ямпольський, Юлій Ейдлін, Леонід Коган – з Дніпра; Михайло Вайман – з Нового Бугу; Олексій Горохов, Віктор Пікайзен, Ольга Пархоменко – з Києва; Айзек Стерн – з Кременця; Богодар Которович – з Грубешева; Олег Криса – зі Львова (нині – у США, колись навчався і працював у Росії). Лев Солодовніков, до речі, теж навчається у колишнього одесита, професора Едуарда Грача. Ось вам і "московська школа", - розповів Подолянчук.

За словами музиканта, українські таланти згубила радянська система.

"Таланти багатьох музикантів на теренах України радянська система погубила. Педагогів-скрипалів старої школи в Україні на пальцях порахувати можна (в Одесі – Зоя Мерцалова, в Києві – Ярослава Рівняк). Деякі вітчизняні музиканти-віртуози бездоганно володіють грою на скрипці, та не вміють передати учням свої знання і досвід. Як результат – обдарованим дітям нема в кого вчитися. На одному таланті (якщо не маєш доброї базової школи) далеко не заїдеш. У конкурсі-2016 брали участь лише десять українських скрипалів", - продовжив артист.

Подолянчук вважає, що вина викладачів у невдачах музикантів також є.

"Чимало студентів зізнавалося, що не були налаштовані на перемогу. У цьому насамперед провина викладачів. Багато українських скрипалів навіть не готували музичних творів на третій тур", - підсумував він.

Як раніше повідомлялося, відома телеведуча розповіла, чому з дітьми треба розмовляти українською мовою.