"Не залишає місця для дискусії": В'ятрович прокоментував польський закон про заборону "бандерівської ідеології"

"Не залишає місця для дискусії": В'ятрович прокоментував польський закон про заборону "бандерівської ідеології"
Фото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

Історик зазначив, що це означає припинення будь-якого діалогу українських і польських істориків

Директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович заявив, що прийняття в Польщі закону про заборону пропаганди "бандерівської ідеології" припинить діалог українських і польських істориків. Про це В'ятрович розповів виданню "Обозреватель".

"Цей закон тривалий час присутня в інформаційному полі і в політичних дискусіях у Польщі. Чесно кажучи, я думав, що його будуть приймати ближче до 75 річниці подій на Волині. Закон був підготовлений та запропоновано праворадикальної групою Kukiz'15, але його підтримала і правляча партія "Право і справедливість", - говорить він.

Історик зазначив, що, якщо в остаточному варіанті документа дійсно залишилися положення, що передбачають кримінальне покарання за заперечення злочинів бандерівців", то це фактично означає припинення будь-якого діалогу українських і польських істориків на цю тему.

"У такому разі закон не залишає місця для дискусії", - підкреслив глава УІНП.

В'ятрович вважає, що прийняття цього закону вкрай негативно позначається на відносинах Польщі та України.

"Враховуючи те, що залишаються невирішеними питання історії, важливі для обох країн, враховуючи те, що для України надзвичайно важливим є період історії боротьби за незалежність, що в Україні відбувається поступове відкриття інформації про Української Повстанської армії. Очевидно, що такого роду рішення сприятимуть лише конфронтацію між українцями і поляками", - додав він.

"Може доходити до банальних речей – люди, які будуть їхати з України в Польщу з червоно-чорними прапорцями, наприклад, учасники АТО, можуть бути арештовані за пропаганду так званого бандеризма", - підсумував Володимир В'ятрович.

Нагадаємо, що В'ятрович пояснив, чому Висоцький і Цой - "щупальця російського світу".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся