ua en ru

"Не парк, а якась зона": В мережі показали, на що перетворився російський парк за 27 млрд рублів за місяць після відкриття

"Не парк, а якась зона": В мережі показали, на що перетворився російський парк за 27 млрд рублів за місяць після відкриття Фото: Парк Заряддя (zaryadyepark.ru)

Місцями вже ламається плитка, а рідкісні рослини - витоптані

У вересні 2017 році після трьох років будівництва в Москві відкрився знаменитий парк Заряддя. Московський блогер Олексій Насєдкін опублікував фотографії Заряддя у своєму блозі.

alt

Фото: Недобудований концертний зал в парку Заряддя (nasedkin.livejournal.com)

Частина рослин, які занесені в Червону книгу були витоптані або вкрадені в перші два тижні після відкриття. Крім того, відвідувачі відзначають безліч недоробок через те, що до відкриття готувалися в рекордно стислі терміни.
Парк побудували за три роки-з 2014 по 2017 рік, за проектом консорціуму на чолі з нью-йоркським архітектурним бюро Diller Scofidio + Renfro c ландшафтними архітекторами Hargreaves Associates, і московськими урбанистами Citymakers, які виграли в 2013 році міжнародний конкурс на розробку ландшафтно-архітектурної концепції території. Вважається, що проект повністю профінансовано з міського бюджету і, за даними на 2017 рік, оцінений у 22-27 млрд рублів.

Найбільша будівля на території парку – концертний зал. Він наполовину накритий скляним куполом, а наполовину – під відкритим небом. Загальна площа понад 8000 квадратних метрів. Тут зона штучного клімату, яка повинна створювати влітку прохолоду, а взимку –тепло.

altaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltaltalt

Фото: Парк Заряддя ( nasedkin.livejournal.com)

По території парку розкидані хитромудрі футуристичні споруди. Наприклад, вхід в підземний музей з колекцією предметів кінця XIV - початку XVIII ст. буде здійснюватися через бункер. Але музей поки не працює.
Втім, закрита і вже гучна "Крижана печера", куди можна буде потрапити тільки через спеціальний шлюз.

Поряд з красивими галявинами і доріжками видно незавершене будівництво. А в деяких місцях вже почала зникати плитка.

"Це й не дивно - об'єкт, як у нас прийнято, було наказано здати до Дня міста, тому будували авральними темпами, похапцем.

Залишається тільки сподіватися, що цей чудовий по суті проект, по-перше, вряди-годи нормально доведуть до логічного завершення, а по-друге - він не почне розвалюватися через пару років", - написав Насєдкін в коментарях до своїх фотографій.

До речі, екскурсовод обурилася відвідувачами парку "Софіївка" в Умані.