ua ru

"Не було стратегічного сенсу в утриманні": АТОшник розповів правду про оборону Донецького аеропорту

"Не було стратегічного сенсу в утриманні": АТОшник розповів правду про оборону Донецького аеропорту Фото: Руїни Донецького аеропорту (facebook.com/Игорь Іванов)

Боєць каже, що полонених українців тоді священик РПЦ бив по головах хрестом так, що поламав його

Відомий учасник АТО Павло Тука, син Георгія Туки, розповів, чому потрібно було обороняти Донецький аеропорт. Про це Лою повідомив в інтерв'ю виданню "Обозреватель".

Він зазначив, що українці ще багато чого не знають про героїчних діях наших хлопців.

Лою підкреслив, що оборона Донецького аеропорту – це вже символ, історія. За його словами, більшість хлопців, які там були, не дуже радує, що з ДАПа зробили такий символ. АТОшник каже, що не було ніякого стратегічного сенсу в утриманні ДАП.

"Можна було замінувати його, на 500 метрів відійти – і підірвати, коли туди зайдуть сепаратисти. І тримати вже ті позиції, на яких наші зараз стоять, на які заступали і ми з пацанами. Тоді багато хто б залишилися живі. Але з-за того, що ДАП перетворили на сучасний подобу "Брестської фортеці" – туди відправляли людей", - зазначив Павло.

Також він розповів про трагічні події під час оборони.

"Хлопці там гинули. Деякі вмирали довго і болісно. Деякі – моментально. Олег Мусієнко загинув миттєво – залетів осколок, і він на місці, де сидів, помер. Женя Яцина болісно помирав, після підриву. Ігоря Брановицкого сепары катували, а в кінці Моторола добив його пострілом в голову. Інших полонених хлопців тоді поп бив по головах хрестом так, що поламав його. Це він так "демонів виганяв", - згадує Тука.

"Треба, щоб слово "ветеран" асоціювалося у людей не з мародерами або рейдерами, а з такими хлопцями, як Ігор Брановицкий. Ви уявляєте силу духу людини, якій прострелили обидві ноги – а він залишився стояти, щоб не опускатися на коліна перед ними?! Який сам зізнався сепарам, що він кулеметник (хоча не стріляв у ті дні, а займався пораненими), лише б вони перестали знущатися над іншими хлопцями!", - емоційно зазначив Павло.

Нагадаємо, що Павло Лою розповів, як "псевдогерої" дискредитують патріотичний рух, прикриваючись участю в бойових діях.