ua en ru

"Не може такого бути": під Києвом при загадкових обставинах помер 23-річний український військовий

"Не може такого бути": під Києвом при загадкових обставинах помер 23-річний український військовий Фото: Поліція (instagram.com/dnepr_police)

Молодого хлопця знайшли з перерізаною артерією і ранами на руках

У місті Гостомель Київської області 24 грудня помер 23-річний військовий-контрактник військової частини №3018 Юрій Минюк. У той день його батькам повідомили по телефону, що син повісився. Пізніше в поліції спростували цю версію, зазначивши, що на тілі військовослужбовця було безліч синців, ран і порізів. Про це повідомляє ТСН.

Родичі загиблого впевнені, що Юрій не міг з собою нічого зробити, оскільки у нього не було конфліктів і напередодні він спілкувався з батьками. Також рідні загиблого зазначили, що, згідно з поліцейським протоколом, кримінальне провадження відкрито за статтею 115 "Умисне вбивство" без згадок про самогубство.

Юрій служив у військовій частині №3018, яка розташована в Гостомелі. Там розповіли, що у нього була сильно порізана рука на зап'ясті, лікті, а також на шиї були знайдені численні порізи.

"Взагалі дивно, як це і на шиї, і на руках такі сильні порізи. Але все це одразу нам не сказали, мовляв, щоб мама не хвилювалася. Оскільки свято було в понеділок, тіло мали забрати у вівторок. У Києві є рідний дядько у них, він і забрав тіло. Всім погано, сестру в лікарню з серцем забрали, а мати свідомість там втрачала. Юрі було всього 23 роки. Юра раніше був у Рівному на строковій службі, а чотири місяці тому він перевівся в Гостомель. Також з'ясувалося від прокурора, який був на місці події, що його знайшли у ванній кімнаті в гуртожитку і там все начебто чисто і добре", – розповіла родичка загиблого Надія.

"На цвинтарі вони вирішили поглянути на ту руку, а там був гіпс. Поверх гіпсу був ще якийсь скотч, самі руки були перебиті до кісток, його ножем, сокирою або ще чимось били, невідомо, але дуже глибокі рани. І ще голова була порізана, немов від вуха до вуха", - повідомила вона, додавши, що у Юрія була порізана ліва рука, при тому що він лівша.

Причина, через яку міг відбутися конфлікт, поки невідома, проте одна з можливих - гроші. За словами родичів, у Юри на картці в ці дні було близько 20 тисяч гривень.

Матір Юрія розповіла про односельця, який нещодавно перевівся до її сина і завжди ходив біля нього.

"На допиті хлопець спочатку сказав, що був на чергуванні, а потім сказав, що його не було взагалі в Гостомелі. Він завжди говорив різне. За Юрою ще ходив якийсь солдат і не давав йому проходу, може у них і стався якийсь конфлікт", - зазначила Надія.

У військовій частині наголосили, що інцидент стався за місцем проживання військовослужбовця.

"Це відбулося не у військовій частині, а за місцем проживання. Наші контрактники не проживають тут. Ніяких відкритих конфліктів, спорів та іншого у нього не було. Зараз я не можу щось конкретно і остаточно сказати, оскільки йде слідство", - заявив прес-секретар частини.

Чоловік сестри померлого Сергій також розповів, що наразі є багато неточностей у справі, тому вважати це самогубством не можна.

"Не може такого бути, щоб він з собою таке зробив. Ніхто не вірить, що це могло бути самогубство. Зараз йде слідство за статтею 115 "Умисне вбивство". Матері дзвонили і говорили, що буде слідство, оскільки поки що невідомо, чи це вбивство, чи самогубство. У медекспертизі було зазначено, що у нього були множинні рани на руках і перерізана артерія. Взагалі не сходиться, що він був лівшею, а порізана вся ліва рука, він по життю взагалі нічого в правій руці не тримав", – зазначив Сергій.

Він також розповів, що за словами людей, які знайшли тіло Юри, він був закритий зсередини ванної кімнати, однак потім відкрили з іншого боку двері.

"Останній раз мати говорила з Юрою у п'ятницю (це за два дні до його смерті) і він їй сказав, що їм якусь премію дали. До нього ще тоді якийсь хлопець підійшов і почав смикати за те, чому це йому премію не дали, а Юрі дали. На вихідних він мав там їхати в АТО, але не поїхав. Друг Юри, який його знайшов, він повинен був іти з ним у той день в магазин скуповуватися, тому що Юрі треба було їхати в АТО", – додав Сергій.

До речі, у поліції розповіли подробиці про побитого АТОшника.