ua en ru

"Не вчіть мене жити – краще допоможіть матеріально": в мережі висловилися про роль української діаспори

"Не вчіть мене жити – краще допоможіть матеріально": в мережі висловилися про роль української діаспори Фото: Українці в Німеччині (УНІАН)

"Того, хто не любить батьківщини - навіть людиною важко назвати"

В мережі розповіли про недоліки в середовищі українських заробітчан та діаспори. Про це написали користувачі у блозі namysto.blogspot.

Анонімний користувач висловила думку, що чимало українців, які опинилися закордоном, починають "хворіти" патріотизмом, хоча на Батьківщині у них ніяких патріотичних поривів не було.

"Емігрантів чіпляється така професійна хвороба як "патріотизм". От виїжджають, акліматизовуються в приязному кліматі – і починають посилено любити Україну. Чіпляють на робочий стіл і заставку телефону картинку в жовто-блакитних барвах. На дзвінок ставлять гімн України. Ходять у вишиванках по Нью-Йорку і Варшаві (добре, що тепер в моді етностиль). Хоч вдома вишиванок не мали і на заставці були квіточки і круті тачки", - вважає емігрант.

"Ми пишемо на форумах "Слава Україні!". В тих же форумах ділимось впевненістю, що знаємо, як витягнути Україну з "чорної дірки" по аналогії з Швецією. Або ж пишемо, як за кордоном "галімо" і які тут тупі люди. Не те, що наші духовні українці. І як тужимо, і яка в нас любов до України і до садка вишневого коло хати, разом з хрущами", - продовжила жінка.

Вона вважає, що українців, які читають такі форуми від такого "просто нудить", адже вони щодня намагаються розбудувати свою країну, долаючи всі труднощі.

"Українець щодня живе в тому: болото на вулицях, дорожнеча в магазинах, хамство в маршрутках, корупція з кожної дірки. Це він змагається з тим, що пропонує йому селяві: влада жирує, народ бідує, поліція гірша за мафію. І що з цим всім робити, він теж часом не знає. А тут ще хтось вчить його з-під пальми в Іспанії, як він має любити батьківщину. Або з американським акцентом співає "Ще не вмерла Україна" із сльозами на очах", - пише емігрант.

"Ні, я не пропоную зненавидіти Україну, як тільки перетнемо кордон. Не пропоную також зріктись вишиванок і забути гімн. Україну справді варто кохати. І того,хто не любить батьківщини - навіть людиною важко назвати. Тільки, давайте, не будемо дратувати земляків, котрі залишились. Краще, давайте, допоможемо. Хто як може. Без голосних слів і співів. Без показухи. Можна ж це робити тихо і без розголосу. Дати Україні те, чого вона не має: знання, освіта, технології, гроші. Як казала одна відома пані: "Не вчіть мене жити – краще допоможіть матеріально". Мала рацію в цьому випадку. Або ж – повертаймось додому. І отоді ніхто нам не закине, що ми лжепатріоти", - підсумувала користувач блогу.

Нагадаємо, що дружина бійця АТО потребує термінової допомоги.