ua en ru

В нелюдських умовах: в Китаї утримують у в'язниці українських танцівниць

В нелюдських умовах: в Китаї утримують у в'язниці українських танцівниць Фото: РБК-Україна

Дівчата поїхали на заробітки і опинилися за ґратами

У Китаї вісім українок, які працювали танцівницями в нічному клубі, вже місяць утримують в нелюдських умовах у в'язниці міста Венчжоу. Про це розповіла Сабіна Руденко, сестра одної із затриманих - 23-річної Альбіни Мирзеханової, передає ТСН.

За словами Сабіни, це була вже третя поїздка її сестри в Китай за останні два роки.

"Вона знаходила в Україні компанії, які організовують поїздки. Але в цей раз вона поїхала прямо, щоб вже у Китаї оформлятися через якусь місцеву компанію", - розповіла Сабіна.

Альбіна з іншими дівчатами прибула в Китай ще 21 грудня 2017 року. Вони скористалися послугами компанії Lights Midia для оформлення документів.

"Раніше, коли Альбіна літала до Китаю, то вона сама щомісяця їздила в Гонконг, щоб продовжити робочу візу. А зараз ця компанія забрала у них паспорти і всім зробили візу. Сказали, що все в порядку, тому Альбіна нічого не підозрювала і кілька місяців спокійно працювала. Вона вже збиралася додому 25 квітня. Але 10 квітня їх затримала поліція", - розповіла сестра.

За її словами, правоохоронці увірвалися не в нічний клуб, де працювали українки, а в їх квартиру. Вісьмох дівчат доставили у відділок, де на п'ять хвилин видали телефони, щоб вони могли зателефонувати родичам.

"Вона сказала: Але ти не переймайся, все буде добре". Адже вона не знала, що це затягнеться на місяць. Після цього особистого зв'язку з нею у нас не було", - розповіла Сабіна.

Вона звернулася до українського МЗС і деякий час спілкувалася з менеджером китайської фірми Lights Midia - Тетяною, яка була відповідальна за українок. Тетяна повідомила, що дівчат затримали за порушення візового законодавства. Виявилося, що їм зробили не робочу візу, а студентську або бізнес-візу. Пізніше Тетяна повідомила, що двох дівчат відпустили, і після цього більше не виходила на зв'язок.

Інцидентом зайнявся консул України в Шанхаї Петро Головешко. Він бачився з дівчатами 8 травня. Консул підтвердив, що їх дійсно затримали через проблеми з візами, але був вражений нелюдськими умовами утримання.

Протягом місяця шістьох українок не випускають на повітря з маленької камери. Дівчат годують тільки рисом і водою. Деякі з них настільки пригнічені, що навіть не розмовляють.

В нелюдських умовах: в Китаї утримують у в'язниці українських танцівниць

Фото: Альбіна Мирзеханова (tsn.ua)

В нелюдських умовах: в Китаї утримують у в'язниці українських танцівниць

Фото: Альбіна Мирзеханова (Instagram/Альбіна Мирзеханова)

"Дівчатам навіть гребінця не дають розчесати волосся. А вночі кожна не спить по дві години - вони чергують, дивляться, щоб дівчата ніхто нічого з собою не зробив, настільки важкий психологічний стан", - розповіла Сабіна.

У МЗС повідомили, що затримали українок за порушення китайського законодавства у сфері працевлаштування іноземців.

"Ця справа залишається на контролі ДКС МЗС України, Генерального консульства України в Шанхаї, Посольства України в КНР та представництва МЗС України в Одесі", - сказано у відповіді дипломатів на лист Сабіни.

Наголошується, що за китайськими законами, за таке порушення іноземців можуть протримати під вартою місяць, а потім депортувати з неможливістю відвідувати країну протягом 5 років. Термін ув'язнення можуть продовжити ще на 30 днів у разі поганої поведінки. У четвер, 10 травня, пройшов рівно місяць з моменту затримання дівчат, однак про їх подальшу долю поки нічого невідомо.

Раніше повідомлялося, що в аеропорту "Київ" затримали іноземця, який віз українок в секс-рабство в Іспанії.

Масове отруєння в Черкасах (відео: РБК-Україна)