"Трохи загроз, трохи насильства": філософ розповів, навіщо РФ потрібен Крим
За його словами, країна-агресор досі живе за ассірійськими правилами
Росія окупувала Крим, тому що продовжує свою багатовікову практику завоювання земель і воєн з іншими країнами. Про це заявив російський філософ Максим Горюнов в інтерв'ю "Сегодня".
"Для людей, що живуть у ХХІ столітті, війна за картоплю і свинину – це дичина з підручника історії. На жаль, Росія до цих пір живе з ассірійським правилами. "Повертаючи" Крим, росіяни раділи, що у них тепер є пляжі. Думка про те, що можна лежати на пляжі, нікого не підкоряючи, їм в голову не прийшла. Це образ думки та почуттів ассирійців. Коли доблесний цар Саргон приєднав до Ассирії державу Урарту, його піддані були раді гранатовим гаям Урарту", - сказав він.
"До Криму Росія воювала з Грузією і придбала території, чому росіяни, як ассирійці, були невимовно раді. До того було Придністров'я", - зазначив філософ.
Горюнов нагадав, як розвивалася Росія, і що росіяни завжди надходили, як ассирійці.
"Московія стала імперією, приєднавши в 1471 році Великий Новгород і в 1552 році – Казань. З Великим Новгородом і Казанню московити надійшли, як ассирійці. В 721 році до н. е. доблесний цар Саргон захопив Самарію і переселив 27 280 знатних самаритян в Мідію, а на їх місце приганяв колоністів з Вавилону. Московити, захопивши Казань, розігнали місцеве населення, а на їх місце примусово переселили колоністів з Великого Новгорода. Будинки новгородців дісталися московитам, що проявили себе в захопленні. Різниця, як бачите, нульова", - вважає філософ.
"На даний момент до складу Росії входить двадцять дві національні республіки. Те, як Москва утримує ці республіки, мало чим відрізняється від ассірійських методів. Трохи загроз, трохи шантажу, трохи підкупу, трохи насильства. Як і п'ятдесят, і сто, і триста років тому. Треба віддати належне Росії: у порівнянні з ассирійцями вона намагається уникати великого кровопролиття. Правда, та часи тепер вегетаріанські – люди масово переходять на рослинну їжу", - підкреслив він.
Горюнов додав, що для РФ робити паузи між захопленнями і осадами аномально.
"Ваш питання говорить про те, що ви звикли до Росії зразка 2001 року: начебто не воюючої і начебто не чекаючої війни. Вам здається, що це була нормальна Росія. Проблема в тому, що самій Росії, як імперії з п'ятьма століттями історії, так не здається. Для неї це була аномально довга пауза між захопленнями і осадами. Сьогодні все повернулося на круги своя, і Росія відчуває себе відмінно", - підсумував він.
До речі, кримські пенсіонери скаржаться на нестерпні умови життя.