"Залякування перейшли на якісно новий рівень": журналіст з РФ розповів про погрози у свою адресу

Фото: Саша Сотнік, російський незалежний журналіст (apostrophe.com.ua)
Фото: Саша Сотнік, російський незалежний журналіст (apostrophe.com.ua)

Після "попередження" влади по телефону незалежний російський журналіст саша Сотнік вирішив переїхати до Грузії

Російський журналіст Саша Сотнік емігрував у Грузію через погрози влади. За його словами залякування перейшли на "якісно новий рівень".

"Мені як незалежному журналісту погрожували вже давно, але я намагався не звертати уваги на ці погрози, вважаючи, що вони – обов'язкова складова моєї роботи. Коли ти пишеш правду про політичны обставини в країні, це "входить в меню", – розповів журналіст в інтерв'ю "Детектор медіа".

За словами журналіста, останнім часом масив погроз на його адресу перейшов на якісно новий рівень. Останнім стало виразно сформульоване "добродієм" попередження по телефону. В той момент Сотнік вирішив виїхати в іншу країну, де спецслужбам буде складніше "вчинити розправу" над ним.

"Мені погрожують спецслужби та їхні поплічники. В цьому немає жодного сумніву", – підкреслив він.

"Пресинг став посилюватися після відомих подій в Україні, коли ми їздили в Крим в дні "референдуму" у березні 2014-го, відвідали Херсон та Київ, а потім зробили фільм "Український щоденник". Кремль був в сказі, тому що наша інформація розбивала вщент останкінську пропаганду", – сказав Сотник.

Журналіст стверджує, що після цього сюжету був змушений озиратися на кожному кроці в Москві.

"Після мого вимушеного від'їзду (і абсолютно своєчасного) на державному каналі "Росія-24" мені присвятили цілих п'ять хвилин ефіру. Ця оруеллівська "п'ятихвилинка ненависті" в результаті звелася до "явки з повинною": нічого істотного вони мені пред'явити не змогли... Тому було вирішено "поставити психіатричний діагноз" по телевізору вустами якогось заштатного актора-астролога. Це було смішно й нагадувало істерику зіпсованої "брошенки": "Ти настільки мені байдужий, що готова тебе вбити!..", – розповів Саша Сотник.

Нагадаємо, раніше Саша Сотнік сказав, що Кремль може перейти до відчайдушним терактів.

 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся