ua en ru

"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)

"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото) Фото: Аміна Окуєва (facebook.com/Amina.Okueva)

Виставка працюватиме до 26 грудня

В Українському домі в Києві 20 грудня відбулося відкриття фотовиставки "Аміна: життя", присвячена загиблому ветерану АТО, чеченському добровольцеві Аміні Окуєвої. Про це повідомив заступник генерального директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв на своїй сторінці в Facebook.

"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)

Фото: Аміна Окуєва (facebook.com/ayder.muzhdabaev)

"Відкрилася виставка пам'яті Аміни Окуєвої. Приходьте. Ніколи не забуду. Спасибі чудовій мамі Аміни Ірині Камінській за таку велику дочку", - написав він, опублікувавши знімки з фотовиставки героїчної жінки.

"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)

Скріншот поста (facebook.com/ayder.muzhdabaev)

На виставці представлені 34 фотографії, 17 чорно-білих аматорських фотографій з особистого архіву Аміни і 17 кольорових фотографій роботи Олександри Лисицький, передає Укринформ.

За словами організаторів, виставка працюватиме до 26 грудня. Надалі її планують показати і в інших містах України, а також в Європі і США.

"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)"Ніколи не забуду": у Києві відкрили фотовиставку в пам'ять про Аміну Окуєву (фото)

Фото: Аміна Окуєва (facebook.com/ayder.muzhdabaev)

Повідомляється, що брала участь у відкритті мати Аміни, представники української влади, іноземних дипломатичних представництв, ісламського духовенства та небайдужі люди.

"Аміна знала, що таке бути вільною. Вона була народжена вільною, і знала, що за свободу можна і потрібно заплатити найвищу ціну", - заявила на відкритті мати Аміни Ірина Камінська, яка також закликала представників влади відкрити меморіальний цвинтар героїв України.

"Не спільна могила, а могила кожного. Матеріалізована свобода України, зароблена ціною життя молодих хлопців і дівчат, таких як моя Аміна. І щільними рядами, строгими шеренгами ці могили будуть уособлювати ціну свободи. Вона дуже дорога. Я розумію, що це має бути велике поле, адже кожен день гинуть хлопці за свободу і незалежність України. І я думаю, навіть якщо там не будуть останки тих, хто вже похований, там будуть їхні імена. І це буде як паркова зона, куди зможуть приходити люди і розуміти, що таке свобода", - заявила Ірина Камінська.

Нагадаємо, що Конгрес США вшанував пам'ять убитої Аміни Окуєвої.