ru ua

У Миколаєві бабуся віддала маленьку внучку у "рабство" сім'ї ромів

У Миколаєві бабуся віддала маленьку внучку у "рабство" сім'ї ромів Фото: Лялька (РБК-Україна)

Дівчинка пробула працівницею циган 12 років

Більше десяти років тому бабуся віддала власну онуку для роботи ромам. Дівчинка пробула в рабстві 12 років, а потім змогла втекти. При процесуальному керівництві прокуратури Миколаївської області слідчими Головного управління Національної поліції в області 64-річній жительці Миколаєва повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері торгівлі людьми, передає прес-служба прокуратури Миколаївської області.

"Встановлено, що ще в квітні 2002 року, жінка вирішила віддати сім'ї циганської національності для виконання роботи по дому свою 7-річну онуку з наданням їй місця проживання та їжі, скориставшись уразливим станом матері дівчинки, яка в 2009 році померла", – повідомили в прокуратурі.

Підозрювана підшукала сім'ю ромів, з якими увійшла в довірчі відносини, і безкоштовно віддала їм власну онуку, після чого продовжила своє життя, не проявляючи інтересу до умов проживання, розвитку та подальшої долі дівчинки. Дитина проживала на території Харківської області у невстановленої сім'ї і 7-річну дівчинку довгі роки використовували як працівницю по дому.

Протягом 12 років дівчинку передавали з однієї сім'ї в іншу, щоб вона доглядала за дітьми та людьми похилого віку, робила прибирання тощо. У 2014 році вона змогла втекти.

"Всі ці роки дівчина була позбавлена всіх радощів дитинства, батьківської турботи, не мала жодних документів, освіти, доступу до медичного обслуговування та інших соціальних благ", - відзначили в прес-службі.

Поліції про злочин стало відомо в березні 2017 року. Правоохоронці відразу зареєстрували кримінальне провадження ч. 3 ст.149 КК України (здійснення іншої незаконної угоди, об'єктом якої є дитина).

"Зібрані під час досудового розслідування докази дають підстави обґрунтовано підозрювати жінку у вчиненні цього кримінального правопорушення – здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є дитина, з метою трудової експлуатації", – зазначили в прокуратурі.

Підозрюваній 64-річній жінці загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Постраждала дівчина з допомогою громадських організацій отримала документи, що посвідчують особу, почала вчитися та повертається до нормального життя.

До речі, у Тернопільській області мати чотирьох дітей закопала в лісі новонароджену дитину.