Адресовано молоді 2017: У Миколаївській області розкрили капсулу часу комсомольців 1960-х

У Миколаївській області розкрили капсулу часу комсомольців 1960-х
Фото: Час (pixabay.com/Monoar)

Послання "комсомольцям 2017 року" зберігалося в стіні місцевого будинку культури

В місті Первомайськ Миколаївської області розкрили капсулу часу з посланням від комсомольців, написаним півстоліття тому. Дістали її під час фестивалю брейкдансу, передає ТСН.

Послання було замуровано в стіну місцевого будинку культури, на якому було позначено, що це лист від комсомольців 1967-го до молоді 2017 року. Однак совеременная молодь навіть не змогла відповісти, хто такі "комсомольці".

Відео: У Миколаївській області розкопали капсулу часу з посланням комсомольців (YouTube/ТСН)

Комуністичні активісти, учасники політичної організації "Всесоюзного ленінського комуністичного союзу молоді" (ВЛКСМ), писали такі звернення по всьому СРСР, святкуючи 50-річчя комсомолу. Вони уявляли собі, якими будуть їхні нащадки та заохочували святкувати 100-літній ювілей організації. Однак через чверть століття після розпаду Радянського Союзу в українських містах скидають останні пам'ятники Леніну, а в самому будинку культури замість червоного радянського майорять прапори України та Євросоюзу.

Співробітникам культури завдяки архівам вдалося з'ясувати, хто саме закладав капсулу в Первомайську. Більше того, їм вдалося відшукати цих людей.

З розпакованої капсули випали радянські емблеми - значки ВЛКСМ. Надрукований на машинці текст містив вірші та заклики до "комсомольців 2017 року". Документ підписали: "Кращий токар, робітник цукрового заводу, лаборант харчокомбінату та учениця випускного класу".

До речі, під будівлею поліції в Маріуполі діти заклали "мирну" капсулу часу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся