ua en ru

Нищук поділився спогадами про перші криваві дн Євромайдану

Нищук поділився спогадами про перші криваві дн Євромайдану Фото: Євген Ніщук на сцені Євромайдану

Точку неповернення на акції протесту пройшли якраз в ці дні, стверджує міністр

Міністр культури Євген Нищук згадав криваві дні Евромайдана, коли він був голосом протесту і запевнив, що його на Майдан ніхто спеціально не кликав. Про це політик сказав в інтерв'ю Радіо Свобода.

"Багато хто говорив після тих подій, що я міг би не на міністра культури йти, а оборони. Практично керував в найгарячіші моменти оборонними діями", - згадує колишній актор

За його словами, інформацію про небезпеки, про які він попереджав зі сцени (зокрема, про прибуття "титушек") він отримував від хлопців з перших ліній.

"Внутрішня, абсолютно не на 21 століття схожа, контррозвідка, яка мені повідомляла про те, що зараз буде спускатися водомет. І я про це повідомляв. І на випередження йшов. Ми захопили одну з рацій, я забрав у "беркутівця", якого схопили. 40 хв чув пересування", - пояснює Нищук.

Тоді вдалося запобігти підпалив консерваторії.

На думку міністра, Євромайдан мав шанси не стати кривавим, однак точка неповернення була перейдена як раз в ці дні, 21-23 січня 2014 року.

"Хлопці, які побачили смерть Нігояна, побачили смерть Жизневского, і коли ми проводжали Жизневского на Майдані, коли його несли з Майдану, коли вперше мною була поставлена "Плине кача"..., то це спонукало йти до кінця. І це повинні були зрозуміти, що все, Майдан не розсосется, Майдан не налякати, Майдан так просто вже не розгониш. Всі! Все було зрозуміло", - згадує Нищук.

Нагадаємо, нещодавно народний депутат Надія Савченко зробила скандальну заяву про те, що розуміє дії "Беркута" на Евромайдані.