ua ru

Новіков розповів, як інформаційна кампанія допомогла звільнити Савченка

Новіков розповів, як інформаційна кампанія допомогла звільнити Савченка Фото: Ілля Новіков (РБК-Україна)

Відомий адвокат Ілля Новіков поділився думками про українців-"в'язнів Кремля"

Масштабну інформаційну кампанію навколо звільнення українців в Росії, як було з Надією Савченко, зараз повторити неможливо. Таку думку висловив відомий російський адвокат Ілля Новіков в інтерв'ю Styler.

"Це можна було зробити тільки один раз. Україна поставила на Савченко. Ставка зіграла, але це не отримало продовження. Я сподівався, що ми отримаємо максимальну віддачу, що Савченко стане головним спікером тих, хто залишився в російських в'язницях. Але ресурсу вистачало на когось одного. Ось і витягли тільки її", - сказав він.

Новіков зазначив, що створити потужну інформаційну кампанію саме навколо Савченко, а не інших засуджених в РФ українців, вдалося, тому що "добре зійшлися зірки".

"Жінка, ореол героя, гарне підтвердження алібі. Дуже навмисна і явно фальшива робота слідства, багато смішних ляпів в слідстві. І всі ці фактори зійшлися в одній точці. Такого більше не повториться. Сенцов хоч і режисер, має підтримку людей мистецтва з різних країн, але він все ж має звинувачення в тероризмі, і для тих же "лівих" політиків це табу. Треба дуже сильно через себе переступити, щоб захищати когось, у кого у вироку написано "терорист" Карпюк - те ж саме. Правий націоналіст. Для "ліваків" це теж табу. З Клихом - подібна історія: як би військовий злочинець. Про решту в ЗМІ говорять ще менше. Я не впевнений, що всі українці знають прізвище Виговський. Не впевнений, що всі знають прізвище Черній. Або Литвинов. І це велика проблема", - підкреслив адвокат.

До речі, Новіков розповів, коли отримає українське громадянство.