ua en ru

"Обстріл і розтяжки": жителі звільненого ЗСУ села розповіли про своє життя

"Обстріл і розтяжки": жителі звільненого ЗСУ села розповіли про своє життя Фото: Мирні жителі Донбасу (flickr.com osce_smmu)

Люди не перестають сподіватися на краще

Мешканці села Катеринівки Луганської області, яку війська ЗСУ нещодавно взяли під свій контроль, розповіли про життя після повернення українських солдатів. Про це передає "Обозреватель".

Місцеві кажуть, що досі бояться обстрілів і розтяжок.

"Так, малих шкода... Так і дорослим страшно. Хто його знає? Сьогодні пройшли, а завтра, може, розтяжку поставлять. Тут такого було багато. Русик на "Батьківщині" підірвався...Юра у посадці корів пас – он, біля ялинок. Корови пройшли, а він слідом йшов – і на розтяжку потрапив. А ще був випадок, коли жінка поїхала, попросила сусіда, щоб він годував собачку. Він вранці погодував – все нормально, ввечері прийшов, відкриває хвіртку – а тут вибух! Хтось розтяжку поставив", – згадують жителі села Павло Васильович і його сусід Микола.

Люди кажуть, що за звичкою закривають до вечора віконниці на вікнах і гасять світло, вважаючи, що таким чином убезпечать себе від прильоту снаряда.

"Це був страх Господній. У мене двоє онуків – так вони рік у погребі просиділи. І спали там. І цілий рік в школу не ходили", – згадала місцева мешканка Ніна про те, як жилося в селі у 2014 році.

Тим не менш, в селищі стала поступово налагоджуватися мирне життя і люди не перестають сподіватися на краще.

Нагадаємо, що директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський розповів, як Україна може повернути Донбас.