ua en ru

В Одесі помер відомий український кінорежисер

В Одесі помер відомий український кінорежисер Фото: Вадим костроменко, який (youtube.сомГЛАС )

Колеги підкреслили, що все його життя була пов'язане з кіно

В Одесі у віці 84 років помер відомий український режисер-постановник, оператор, сценарист, письменник, Заслужений діяч мистецтв України, директор єдиного в Україні Музею кіно Вадим Костроменко. Про це повідомляє Одеське відділення Національної спілки кінематографістів України на своїй сторінці в Facebook.

"Пішов з життя Вадим Васильович Костроменко. Один з найстаріших і найбільш великих майстрів вітчизняного кіномистецтва, він 60 років тому приїхав в Одесу по закінченні Вдіку – і з того літнього дня вся його життя була пов'язана з Одесою і з нашої кіностудією. Почавши як оператор, він продовжив творити кіно як режисер-постановник, і чимало створених ним фільмів стали справжньою класикою українського кіно та телебачення", - сказано в публікації.

Колеги по цеху розповіли, що раритетними виявилися його книги "В кадрі та за кадром", "Нариси історії Одеської кіностудії", підготовлений ним зведений каталог одеських фільмів, починаючи з періоду німого кіно і закінчуючи стрічками ХХІ століття.

Довгі роки Костроменко керував Музеєм кіно при Одеському відділенні Національної спілки кінематографістів України.

Неодноразово Вадима Васильовича обирали Головою Одеського відділення НСКУ, протягом тривалого періоду він був членом Правління та секретарем Національної спілки кінематографістів України.

"Тяжка хвороба переслідувала Костроменка останнім часом, але все одно він залишався вірним собі і тій справі, яке десятки років тому стало справою його життя, продовжуючи і музейну діяльність, і наставництво, і роботу над новою книгою, і зйомки у фільмах", - розповіли в Одеському відділенні Національної спілки кінематографістів України.

Повідомляється, що прощання з Вадимом Васильовичем Костроменко, відбудеться у п'ятницю, 3 листопада, в 11.00 на Одеській кіностудії.

Нагадаємо, що помер актор Сергій Кудрявцев, відомий за серіалами "Забійна сила" і "Ментовські війни". Артист помер у Санкт-Петербурзі у віці 56 років.