ru ua

В окупованому Донецьку скаржаться на якість продуктів з РФ

В окупованому Донецьку скаржаться на якість продуктів з РФ Фото: Супермаркет (pixabay.com/Alexas_Fotos)

Місцеві жителі віддають перевагу забороненим бойовиками українським продуктам

У підконтрольному бойовикам Донецьку місцеве населення відмовляється купувати продукцію з РФ. Про це розповіли мешканці окупованого міста в коментарі "Сегодня".

Люди активно шукають українські товари, продаж яких в кінці травня заборонило так зване "міністерство доходів і зборів ДНР". За словами місцевих, якість "made in Russia" вельми невисока порівняно з аналогами українського виробництва.

"Нинішні керівники "ДНР" розуміють, що в Донецьку вже плюються при вигляді російських товарів - несмачних, неякісних, дорогих. Ще куди не йшло - продукти з Білорусі або місцеві виробники. Але все одно прямо змушують возити з РФ дурницю, що просто лежить на полицях", - зазначила дончанка Вероніка.

За її словами, на ринках тільки й чути: "А це у вас українське? А де купити?". Продавці вже почали заманювати тим, що картоплю нібито з Волновахи возять, м'ясо - з Курахового, а помідори з Херсона.

Незважаючи на невдоволення місцевих, бойовики "ДНР" продовжують проводити рейди та вилучати українські товари.

Повідомляється, що продавці мають намір завозити нерозфасований товар з України, і вже в Донецьку розфасувати в тару з реквізитами місцевих виробників. Деякі збираються везти товар з підконтрольних територій в Донецьк через РФ.

"Якщо продукти ще трохи подорожчають, тут народ нас розірве. Грошей ні в кого немає, а ціни вже зараз непідйомні для багатьох. Але при цьому російські товари все одно не беруть", - зазначив один з продавців.

Він переконаний, товари з України все одно будуть возити, хоча б у межах ручної поклажі - до 50 кг.

На думку багатьох донеччан, такими перевірками так звана "влада ДНР" намагається створити видимість роботи та розірвати будь-які зв'язки з підконтрольними територіями України.

"Хоча зайдіть в "Перший республіканський супермаркет", так там стільки українського, що якщо прибрати його - залишиться тільки вода у пляшках та хліб", - розповів житель Макіївки Аркадій.

За його словами, в магазині дуже багато українських товарів, і власне на них робиться виручка.

"Навіть самі росіяни визнають, що до нас привозять сюди частенько "непотріб". Кажуть: "Ми таке не їмо". Загалом, нічого дивного, - що ще ця "ДНР" може запропонувати людям, крім недоїдків з російського столу...", - зауважив Аркадій.

До речі, в окупованому Донецьку почали транслювати українські телеканали.