ua en ru

В окупованому Криму розкопали античний вівтар III століття до н.е.

В окупованому Криму розкопали античний вівтар III століття до н.е. Фото: Античність (pixabay.com)

Археологічні роботи там тривають

Археологи виявили під час розкопок в Західному Криму вівтар богині Діви (Артеміди). Про це повідомляє Кримінформ.

Богині поклонялися таврські племена і греки - вихідці зі Спарти, розповів заступник директора Інституту археології Криму Російської академії наук Сергій Ланцов.

"Вівтар виявлений під час недавніх розкопок городища Кульчук в західній частині Кримського півострова буквально минулого тижня. Стародавнє населення півострова - таври - поклонялися цій богині, яку називали Дівою, а греки її називали непорочною богинею Артемідою", - сказав учений.

За його словами, знахідка датується приблизно III століттям до нашої ери. Через вік вівтаря зберігся тільки сильно пошкоджений профіль богині. Розміри вівтаря приблизно 60 на 50 см в ширину і 40 см у висоту. "Навіть в Херсонесі таких знахідок немає. Єдиний подібний вівтар був знайдений в колишній Керкинітиді, нинішній Євпаторії. Наш - другий в цій низці", - зазначив Ланцов, додавши, що знахідку досліджуватимуть фахівці, коли її перемістять в один з кримських музеїв.

Античне городище Кульчук розташоване на заході Кримського півострова недалеко від озера Донузлав. Це комплекс з семи-восьми садиб, які входили до складу античного Херсонеса, для якого це городище було опорним пунктом, звідки збирали продукти сільського господарства. Городище населяли близько 300 дорійських греків - вихідців зі Спарти. Дослідникам вдалося встановити, що стіни і башти комплексу досягали 15-20 метрів. Ланцов додав, що археологічні роботи там тривають.

Нагадаємо, що бойовик з "ДНР" розповів, як росіяни хотіли захопити Севастополь у 1999 році.