ru ua

Олег Сенцов написав проникливого листа з місця ув'язнення

Олег Сенцов написав проникливого листа з місця ув'язнення Олег Сенцов (Кадр з відео YouTube/FreeSentsov)

Політув'язений режисер не перестає боротися за справедливість

Український режисер Олег Сенцов, засуджений в Росії, написав проникливого листа з місця ув'язнення, яке він хотів донести до гостей церемонії ПЕН-клубу Америки. Його опублікувала на своїй сторінці Facebook двоюрідна сестра Сенцова Наталія Каплан.

За словами режисера, він перестав вірити у справедливість, але не перестав за неї боротися. Сенцов пише про свої надії на позитивні зміни, навіть у хвилини повного відчаю.

"В'язниця - це м'ясорубка людських доль, потрапивши в яку, перестаєш вірити у справедливість, але не перестаєш за неї боротися. Тут все по-іншому, тут намагаєшся жити і виживати, хоча відчуваєш, що твоє справжнє життя залишилася десь там, за парканом. І що реальний ти теж залишився на волі, а посадили когось іншого. Що все це тимчасово, що скоро все вирішиться і зміниться. Але нічого не змінюється і не дозволяється. Опинившись у в'язниці, привчаєшся жити надією, навіть якщо її немає". – з таких слів починається лист незаконно засудженого Сенцова.

Режисер також пише про те, що у в'язниці змінився його світогляд, і думка про своє минуле життя.

"На тебе вчорашнього дивиться ти сьогоднішній, більш тверезий, більш розумний і в чомусь навіть жорстокий. Портрет з боку вже зовсім не здається таким привабливим зсередини", - повідомляє він.

alt

Скріншот поста акаунту facebook.com/skorost.zvuka

Олег Сенцов зробив у листі акцент на тому, що діти – це найцінніше в житті. Режисер розповів, що він їздив на Майдан заради своїх дітей. Сенцов також написав, що він не хотів, щоб його діти жили в країні рабів.

"Ми тоді перемогли, але виявилося, що ще не до кінця. Та боротьба триває, але вже без мене. А я сиджу у в'язниці і як будь-якому ув'язненому мені дуже важко відповідати на просте дитяче питання: "Тату, коли ти повернешся!", - резюмував Сенцов.

Нагадаємо, Олег Сенцов заочно отримав престижну американську премію.