Його зброя - голос: в Україні покажуть фільм про загиблого Героя з неземним голосом

Його зброя - голос: в Україні покажуть фільм про загиблого Героя з неземним голосом
Фото: Василь Сліпак (facebook.com wassyl.slipak)

В широкий прокат у принаймні 30 містах України фільм вийде 8 лютого

В Україні в прокат виходить фільм про життя і смерть Василя Сліпака – оперного співака, що повернувся в 2015 році з Франції й пішов на фронт добровольцем та загинув в червні 2016 року.

"Якщо ви подивитесь "Міф", то зможете зрозуміти мотивацію добровольців", – так про свій третій "військовий" фільм розповідає Леонід Кантер.

Стрічку Леонід Кантер і Іван Ясній знімали на передовій із добровольцями, у Франції, де майже 20 років прожив оперний співак, із друзями загиблого та у Львові, де він навчався. В широкий прокат у принаймні 30 містах України фільм вийде 8 лютого.

Про фільм "Міф" (відео: Радіо Свобода)

Василь Сліпак народився у Львові в 1974 році, в 1997 році поїхав співати в Паризьку національну оперу, а з початком Революції гідності став волонтером у Франції і збирав гроші на Євромайдан, а в 2015 році поїхав на війну і вступив до Добровольчого українського корпусу. Там він отримав позивний "Міф" – скорочення від "Мефістофель", арію якого співак неодноразово виконував. Василь Сліпак загинув у бою 29 червня 2016 року.

Фільм складається з кількох частин – юність співака, його життя і робота в Європі, Майдан-2014 і війна. Інтерв’ю творцям фільму дали найближчі люди загиблого співака – його друзі і диригент із Парижа, його вчителі зі Львова, його колишня дівчина і його старший брат Орест. "Міф" – це живий портрет мого брата", – переказує слова Кантер.

"Ніхто не має прямої відповіді на запитання – чи треба, чи не треба людям мистецтва йти на фронт? Ніхто не може відповісти. Скажеш, що не треба, а хто тоді буде захищати країну? Якщо скажеш, що треба, то ось йде оперний співак й гине. Тільки він, тобто Василь Сліпак, може відповідати за себе на це питання", – говорить режисер.

Зараз творці розділилися і возять дві копії фільму всією Україною. Так поки Кантер представляє "Міф" в Одесі, Ясній робить те саме в Тернополі. Зустрітися вони мають 3 лютого у Львові, на черговому показі.

Наразі прокат заплановано в 30 містах України, показувати документальний фільм будуть в кількох мережах українських кінотеатрів. 

Новини партнерів
On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся