ua en ru

"Залишається купа проблем, але ...": блогер з США розповіла, чому українці не гірше за інших

"Залишається купа проблем, але ...": блогер з США розповіла, чому українці не гірше за інших Фото: Українці (РБК-Україна)

Вона розповіла, в чому полягає наша головна відмінність

Українці не мають ніяких причин для того, щоб відчувати комплекс неповноцінності. Про причини розповіла блогер з США Тетяна Ворожко на сайті "Голос Америки".

"Українці – сучасна політична нація з дуже складною історією, яка відбилася на особистій історії кожної людини. Якщо обмежувати своє національне надбання досягненнями тільки тих українців, які говорять вишуканою мовою, народилися на території України, ніколи за кордоном не жили, вчилися виключно в українських навчальних закладах, то тоді дійсно доведеться багато від чого відмовитися. Але навіщо? Це просто інший шлях до того ж комплексу меншовартості, який насаджувався у радянські та імперські часи", - написала вона.

Блогер зазначила, що українці мають риси, які відрізняють нас від інших націй.

"Якщо говорити про суспільство в цілому, то мені на відстані стали помітні мінімум дві позитивні риси українського суспільства. Це - міцні горизонтальні зв'язки і відкритість до позитивного досвіду інших країн", - додала вона.

Крім того, за словами блогера, для українців дуже важлива дружба. У США при цьому на зближення з людьми йдуть року, а на планування спільного проведення часу - тижні.

"Коли я жила в Україні, дружба була як повітря, яким я дихала. Я ніколи не замислювалася, чия черга запросити на каву або чи є ми достатньо близькими, аби разом відсвяткувати Новий рік. Воно якось відбувалося само собою, а моя мережа ледь не щодня поповнювалася новими, цікавими людьми", - написала вона.

"Звичайно, що в Україні залишається купа проблем – і бідність, і війна, і корупція. Але ані український менталітет, ані якісь притаманні українцям якості ними не є. Принаймні – не більше, ніж в будь-якій іншій країні світі. Не хочу сказати, що українці є кращими за решту націй світу, але вже точно - не гірші", - підсумувала Тетяна Ворожко.

До речі, в топ-100 новаторів Європи потрапили українці.