ru ua

"Залишиться 25 млн осіб": експерт попередив про небезпеку масового виїзду населення за кордон

"Залишиться 25 млн осіб": експерт попередив про небезпеку масового виїзду населення за кордон Колаж РБК-Україна

Він підкреслив, що уряд повинен провести системні реформи, щоб зупинити відтік людей

Фінансовий аналітик, керуючий партнер інвестиційної компанії Capital Times Ерік Найман поділився думками про те, чим загрожує для України масовий відплив населення за кордон. Про це він заявив в інтерв'ю виданню "Апостроф".

За його словами, чим негативніше демографічні тенденції в будь-якій країні, тим гірше це для економіки, адже знижується платоспроможний попит, зменшується кількість платників податків.

"Чим більше людей їде, тим вище податкове навантаження на тих, хто залишився. Уявімо, є 10 чоловік – дві дитини, три пенсіонера і п'ять працюючих. Ось ці п'ять працюючих утримують пенсіонерів і дітей. Припустимо, двоє працюючих вирішили виїхати, залишилося троє. Що сталося? Ці троє, що залишилися, змушені будуть платити більше, забезпечуючи дітей і пенсіонерів. Саме із-за демографічних проблем у нас зараз охорона здоров'я та освіта знаходяться на рівні печерного століття. Хто часто виїжджає? Найбільш соціально активні, просунуті, ті, хто готовий щось робити", - говорить Найман.

Він підкреслив, що український уряд має провести системні реформи, щоб зупинити масовий відтік людей.

"Кожна людина у владі повинен зробити дуже простий вибір: він працює на себе або на державу. Якщо держава, то, приймаючи рішення, він повинен ставити на перше місце інтереси держави. Якщо, приймаючи рішення, він шукає особистий інтерес, що ми бачимо останні 25 років, то ми отримуємо те, що отримуємо", - зазначив експерт.

Аналітик вважає, що після виборів 2019 року в Україні нічого не зміниться.

"Поки що я не бачу такої ймовірності, і в березні 2019 року українців можуть знову поставити перед вибором: поганий або дуже поганий. І Україна буде продовжувати борсатися, поки не залишиться 25 млн осіб. Ціни будуть космічні. Правда, зарплати для решти будуть рости, тому що зараз головна проблема бізнесу – брак кадрів, бізнес змушений піднімати зарплату. Інше питання, що бізнес піднімає і ціни на товари і послуги у відповідь на це. Так що багатшими ми точно не станемо", - підсумував він.

Нагадаємо, що експерт спрогнозував майбутнє війни на Донбасі.