"Від болю гудзики від футболки з'їв": в Хмельницькому лікарі пять годин не могли допомогти постраждалій дитині

"Від болю гудзики від футболки з'їв": в Хмельницькому лікарі пять годин не могли допомогти постраждалій дитині
Фото: Лікарня (112 Україна)

Хлопчик отримав травму голови на перерві в школі

У дитячій лікарні Хмельницького дитині зі струсом мозку довелося п'ять годин чекати лікарів. Про це повідомляє ТСН.

За словами батька семирічного Діми, син випадково впав на перерві і отримав травму голови. Батьки відвезли сина в Хмельницьку міську дитячу лікарню, де його обстежили і розмістили разом з мамою в стаціонарі травматологічного відділення. Увечері дитині стало краще, але серед ночі вона прокинувся від болю.

"Йому дали знеболююче, бо там було незрозуміло, що саме болить - голова або щось інше. А о п'ятій ранку він уже просто кричав криком. Очі були опухлі. Як мама я просто не могла дивитися на цей біль", - поділилася Людмила, мама хлопчика.

Виявилося, Діма отримав запалення очей через кварцової лампи, ультрафіолетовим випромінюванням якої в лікарнях зазвичай знезаражують приміщення. Одна з ламп перебувала прямо над ліжком хлопчика і була включена близько години, хоча повинна працювати 30 хвилин і люди під час кварцування повинні надягати захисні окуляри.

"Від болю гудзики від футболки з'їв": в Хмельницькому лікарі пять годин не могли допомогти постраждалій дитині

Фото: Лікарня (Facebook / Валентин Кедик)

Лампу включила як нічник інша жінка, яка разом з онукою перебувала в цій палаті вже більше тижня. Єдиним, що вказувало на особливий характер лампи над лікарняним ліжком, була буква "К" на вимикачі. Однак пацієнти не звернули на це уваги.

"Я знаю, що таке кварцова лампа, але мені в той момент, такий напружений, навіть в голову не прийшло, що це вона над головою висить. І лампа легко включається, дитина її може включити", - сказала Людмила, зазначивши, що лампу вимкнула медсестра, яка зайшла в палату близько години ночі.

"Від п'яти до десяти годин ми чекали лікаря-окуліста. Тільки через п'ять годин прийшов лікар. Увесь цей час Дімі, крім анальгіну з димедролом, більше нічого не давали. А це практично не допомагало йому. Черговий лікар говорив мені о п'ятій ранку, що зараз лікар прийде. Уже шосту годину, лікаря немає. Я питаю, де лікар. він каже: "Ні, він зараз прийде". І вже о сьомій годині я не витримала і просто сказала: "Сідайте біля моєї дитини і дивіться, бо я вже не можу дивитися, коли дитина від болю гудзики від футболки з'їла". Він просто кричав криком, там чув напевно весь поверх", - розповіла жінка.

Черговий лікар зв'язався з окулістом тільки близько пів на дев'яту ранку. Медик прийшла тільки о десятій ранку.

"І це мене найбільше обурило. Нехай там ці умови - страшні ліжка, лампа... Але чому допомога не прийшла вчасно до дитини? Я не знала, в якому вона стані. Може, вона прямо зараз зір втрачає?" - нарікає Людмила.

"Від болю гудзики від футболки з'їв": в Хмельницькому лікарі пять годин не могли допомогти постраждалій дитині

Фото: Лікарня (Facebook / Валентин Кедик)

На щастя, все обійшлося і зір у хлопчика не було пошкоджено. Окуліст прописала хлопчикові краплі. Однак біль відчувався ще добу.

"Йому просто знову дали анальгін з димедролом, і він через дві години заснув. Через кілька годин прокинувся, біль все одно була сильною. Діма тільки на другий день відкрив очі", - розповіла мама.

Батько Діми написав про інцидент в Facebook, де на нього відреагували в місцевому управлінні охорони здоров'я.

"Вийшов наказ про початок службового розслідування. Однозначно є вина і завідувача відділенням, і персоналу відділення. Зараз вони підписали вимикачі з текстом "Кварц. Не вмикати". Це один вимикач в цьому відділенні, який виведений в палату, тому що всі інші розташовані в коридорі. Він поки що тимчасово заблокований. Але розглядається можливість, щоб все ж вивести його з палати в коридор. І в тих палатах, в яких ми робимо ремонт, такого вже немає. Там є подвійний контроль: один вимикач в коридорі, а другий - на самій лампі, яка розташована так високо, що до неї не зможуть дістати діти або інші відвідувачі", - повідомив начальник управління охорони здоров'я Хмельницької міської порада а Борис Ткач.

Раніше в Києві медики не надали допомогу замерзаючому хлопцеві.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся