ua en ru

Вітчизняні виробники побутової техніки Saturn і засобів захисту рослин "Укравіт" прикрасили Черкаси

Вітчизняні виробники побутової техніки Saturn і засобів захисту рослин "Укравіт" прикрасили Черкаси Скульптура "Висока нота" (фото: прес-служба)

Завдяки "Високій ноті" архітектурний комплекс міського центру Черкас отримав нове звучання

19 травня в рамках Дня музики в обласній філармонії міста Черкаси відбулося гучне відкриття унікальної балансуючої скульптури "Висока нота", яку подарували місту меценати і виробники Saturn і "Укравіт", які знаходяться в Черкасах. Відтепер жителі і гості міста зможуть насолоджуватися неймовірним витвором мистецтва відомого своїми концептуальними проектами скульптора Олександра Лідаговського.

"Висока нота" - це витончена дівчина, яка грає на скрипці. Виготовлена скульптура з бронзи, вага її становить більше 150 кг, а висота 1,6 метрів. Знаходиться вона на висоті 6 метрів на тросі, прикріпленому до будівлі філармонії, а з іншого боку - на спеціально виготовленому скрипковому ключі. Скульптура балансує на вітрі, тому у багатьох глядачів виникає відчуття, що вона може перекинутися. Але технологія "ваньки-встаньки" і спеціальний проект, який пройшов усі необхідні перевірки, не дозволить цьому статися.

Вітчизняні виробники побутової техніки Saturn і засобів захисту рослин "Укравіт" прикрасили Черкаси

Скульптура "Висока нота" (фото: прес-служба)

Скульптурна інсталяція вимагала складного інженерного рішення, але зусилля того варті: завдяки "Високій ноті" архітектурний комплекс міського центру Черкас отримав нове звучання і привертає велику увагу мешканців та гостей міста.

Під час відкриття "Високої ноти" губернатор Черкаської області Юрій Ткаченко і мер міста Анатолій Бондаренко подякували акціонерам компаній Saturn (Олександру Громику) і "Укравіт" (Віталію Ільченку) за їх діяльність і меценатство, зазначивши, що це приклад соціального орієнтованого бізнесу, який працює прозоро і створює нові робочі місця з гідною заробітною платою. При цьому інвестори не забувають про місто, в якому ведуть свій бізнес, і проявляють ініціативу, реалізуючи такі цікаві проекти, як "Висока нота", що вже став новою окрасою Черкас.

"Відвідавши Гданськ на запрошення наших польських партнерів, куди ми експортуємо вироблену на Черкащині побутову техніку Saturn, ми побачили скульптуру рибака, підвішену між будинками, навколо якої фотографувалося багато туристів. І мені прийшла ідея реалізувати аналогічний проект в Черкасах", - розповів Олександр Громико.

Вітчизняні виробники побутової техніки Saturn і засобів захисту рослин "Укравіт" прикрасили Черкаси

Відкриття унікальної балансуючої скульптури (фото: прес-служба)

"Пропозицію одразу підтримав губернатор, мер і мій друг Віталій Ільченко, з яким ми і профінансували цей проект. В ході громадських слухань про створення нової міської скульптури, унікальною і не маючою аналогів в Україні, було визначено місце і композиція у вигляді скрипальки, що грає у філармонії, яку реалізував один з кращих київських скульпторів. Дуже скоро ми також відкриємо в Черкасах новий і найсучасніший завод холодильників Saturn, який стане зразком технічної досконалості і відкриттям для всіх європейців гордим написом "Made in Ukraine", - додав Громико.

Власник ГК "Укравіт" Віталій Ільченко зазначив, що в сучасному світі з його нестримним ритмом все більшого значення набувають культура і духовність.

"Вони є тими справжніми орієнтирами, які допомагають нам йти до мети, при цьому залишаючись собою. А це як не можна краще відображає місію ГК "Укравіт": ми прагнемо до лідерства, залишаючись українцями, живучи і працюючи в цій країні для свого народу. Скульптура "Висока нота" якнайкраще ілюструє поєднання творчості і професіоналізму. Назва досить символічна: чим би ти не займався, потрібно завжди прагнути досягти кращих результатів - взяти високу ноту. ГК "Укравіт" бажає черкащанам пишатися своїм містом, його барвистістю і прекрасними людьми, а також цілеспрямовано йти до своєї мрії!" - сказав він.

До речі, демонтованого Леніна виставили на аукціон за півмільйона.