ua en ru

Як відіпрати кров з одягу і оббивних тканин

Як відіпрати кров з одягу і оббивних тканин Пляма крові на одязі - не вирок

Styler дізнався кілька секретів по виведенню плям крові з одягу і меблів і поспішає поділитися ними з вами

Багатьом доводиться стикатися з цією проблемою. Випадковий поріз, садно, будь-яку кровотечу, а тим більше місячні можуть не просто залишити слід на одязі, але і зіпсувати дуже важливу і улюблену річ гардеробу. Точно так само можна заплямувати дорогий диван, постільну білизну або сидіння в машині. І ось тут потрібно знати, як відіпрати кров правильно, щоб не залишилося ніяких слідів, а тканина зберегла колишню якість і зовнішній вигляд.

Як відіпрати кров з одягу

Методик виведення плям існує стільки, стільки і засобів для цього. Досвідчені домогосподарки знають, що не все так просто. Спосіб прання і результат залежить від того, свіжа або суха кров, від кольору і якості тканини, від локалізації плями. І для всього потрібен особливий підхід. Наприклад, не прилаштуєш ж диван в пральну машинку. А залишати все як є, теж не можна.

Якщо з плямою не раз і назавжди розібратися, то потім буде набагато складніше його вивести. Адже чим свіжа кров, тим легше вона відіпрається. Звичайно, можна піти найлегшим шляхом - здати білизну в хімчистку. Але не у всіх є така можливість. Комусь шкода витрачати свої гроші, у кого-то просто немає на це часу, а для деяких криваві плями - постійне явище (буває і таке), з яким легше розбиратися самостійно, а не тягнути купу речей в хімчистку.

Криваві плями досить важко виводяться. Буває, що з-за неправильної прання річ залишається назавжди зіпсованою. Гаряча вода, приміром, ніколи не допоможе позбутися від цієї залишків біологічної субстанції. На одязі залишиться брудна пляма, яке вже не виведеться навіть найпотужнішими засобами.

Якщо пляма свіже і кров не засохла, то тут слідів не залишиться. Для прання потрібно використовувати тільки воду низьких температур. Перед тим, як відіпрати кров з одягу, потрібно обполоснути річ, змити кров і помылить господарським милом забруднену ділянку тканини. Потім треба залишити одяг мокнути у воді пару хвилин. Після цього потрібно терти і промивають під проточною водою, обов'язково холодною. У цьому методі замість мила можна використовувати «Ваніш».

Як відіпрати кров з одягу і оббивних тканин

Впоратися з плямою на джинсах допоможе інший спосіб. Потрібно взяти харчову соду: на 1 літр прохолодної води - 50 грамів. Замочуються джинси до зникнення крові. У разі якщо пляма все ж трохи залишилося, можна використовувати попередній спосіб.

Існує ще один варіант, але він не завжди має позитивний результат. Можна скористатися перекисом водню. Так як вона дещо агресивна, то існує ймовірність псування тканини, аж до випаленої діри, особливо на ніжних матеріалах.

Для прання в машинці є безліч засобів, які допоможуть позбутися від кривавих плям. Їх наносять на тканину і додають у воду. Знову ж таки, використовується вода тільки низьких температур.

Суху відіпрати кров складно, але все-таки можливо. Існує величезна кількість способів це зробити. Для початку - сіль. З розрахунку одна столова ложка на літр води робиться розчин, і річ залишається в ньому мокнути. Через кілька хвилин можна потерти з порошком, милом, засобом для посуду або чимось іншим. При цьому полоскати дозволяється ледь теплою водою.

Способи видалення плям крові з одягу

Ще один варіант того, як відіпрати засохлу кров: використовувати нашатирний спирт або оцет. Співвідношення той же, що і в попередньому способі. Після того, як пляма отмокнет, потрібно, використовуючи вату, акуратно прибрати кров.

Інший метод: гріється пляшечку з гліцерином в теплій воді, речовина наноситься на плямочка і ваткою забирається кров. Після очищення річ добре переться. Варіант дуже ефективний.

Якщо і це не допомогло, не треба засмучуватися. Треба взяти крохмаль (краще картопляний, але підійде і кукурудзяний) і розчинити у воді до кашоподібної консистенції. Далі маса наноситься на засохлу кров і потрібно почекати, поки все засохне до утворення кірки. Залишок видаляється щіткою. Ніяких слідів залишитися не повинно. Такий варіант ідеальний для тонких тканин і навіть для дивана або матраца.

Крім цього можна брати тальк. Для початку потрібно намочити область плями теплою водою. Потім насипати тальк і почекати, поки все висохне. Після цього все змивається і обполіскується у воді низької температури.

Як відіпрати кров з дивана або матраца

У дівчат під час місячних може виникнути неприємна проблема - сліди крові на дивані, кріслі або матраці. Так як ніяких плям там бути не повинно, то доведеться потрудитися, щоб їх прибрати.

Непоганий метод того, як відіпрати кров з дивана, - з використанням звичайної перекису. Потрібно намочити нею губку і обробити плями до утворення піни. Рухи повинні бути круговими. Потім піну необхідно акуратно прибрати серветкою, звичайно ж - сухий. А після цього залишиться очистити матеріал вологою тканиною. Якщо не до кінця видаляються сліди крові, то потрібно просто використовувати побільше перекису.

Можна скористатися крохмальним методом, що описаний трохи вище. Він підходить для м'яких меблів, матраців та сидінь авто. Це хороший і зручний варіант для виведення слідів крові, особливо засохлою.

Для того щоб прибрати плями ефективно і швидко, потрібно взяти візьміть 50 грамів перекису водню, 120 грамів картопляного крохмалю (у крайньому випадку - кукурудзяного) і додати столову ложку солі. Коли все змішається, то вийде густа кашоподібна консистенція. Треба нанести кашку на пляму і залишити висихати, після чого прибрати скоринку щіткою. Нічого не повинно залишитися.

Як відіпрати кров з одягу і оббивних тканин

Кров на матраці - це не обов'язково місячні, адже може початися кровотеча з носа або рани, випадково зачепленої під час сну, або будь-якої іншої можливої причини. Звичайно, чим більше площа і глибина забруднення, тим складніше його вивести. Але головне в цій справі - не затягувати занадто довго. Чим свіже буде пляма крові, тим легше від нього позбавитися.

У тому, як відіпрати кров з матраца, допоможуть вже звичні засоби і інгредієнти: вода, сіль, пероксид, нашатир. Ще знадобиться пилосос з функцією миття, вата і суха чиста тканина. Спочатку треба скористатися холодною водою, щоб розмочити кров на матраці. Потім потрібно посипати пляму сіллю, залишити до висихання і видалити всю сіль з поверхні. Після цього потрібно промокнути забруднену ділянку ватою, змоченою перекисом водню. Після таких дій на плямі з'явиться пінка, яку потрібно витерти сухою тканиною. Потім все повторюється спочатку, поки не зникнуть сліди крові (у середньому 4 рази).

Але якщо пляма не хоче виводитися, в хід йде нашатир. Розводиться 15 грамів кошти на один стакан води, наноситься і висушується м'якою тканиною.

Після таких дій жодних слідів не буде. Залишиться тільки очистити матрац з допомогою миючого пилососа або вручну протерти ділянку плями з прохолодною водою або милом. Даний етап дуже важливий, так як перекис і особливо нашатир - це агресивні речовини, які можуть зіпсувати середні шари матраца, тому необхідно якісно очистити поверхню від таких рідин. І ще один важливий момент: не можна сушити матрац феном, обігрівачем або іншими пристосуваннями. Вологі ділянки повинні висохнути без стороннього втручання.