ua en ru

Відповідь Штатам: у Росії вирішили оголосити ряд всесвітньо відомих ЗМІ іноземними агентами

Відповідь Штатам: у Росії вирішили оголосити ряд всесвітньо відомих ЗМІ іноземними агентами Фото: Преса (minagro.gov.ua)

У Держдумі РФ хочуть прийняти новий закон

У США російський телеканал RT зареєстрували як іноземного агента. У відповідь на це в Росії готуються оголосити іноземними агентами радіостанції "Голос Америки" та "Радіо Свобода", а також телеканал CNN. Про це повідомили російські ЗМІ з посиланням на віце-спікера Держдуми РФ Петра Толстого.

"У поправках мова йде про те, що уповноважений орган виконавчої влади отримує можливість зараховувати до іноземних агентів ЗМІ, які існують в Росії, з утворенням юридичної особи або без, що фінансуються іноземними урядами або громадянами", - сказав він.

Перший заступник голови фракції "Единая Россия" Андрій Ісаєв заявив, що "Радіо Свобода", Deutsche Welle, "Голос Америки", CNN і "ряд інших структур, які активно працюють на території РФ" можуть підпасти під закон про ЗМІ-іноземних агентів, який розробляється в Держдумі.

Зазначається, що "Голос Америки" та "Радіо Свобода" отримують фінансування з державного бюджету США, тоді як CNN є повністю приватним американським телеканалом.

Пізніше Толстой зазначив, що в поправках до нового російського закону немає ніяких згадок конкретних ЗМІ.

"Я хочу сказати, що в поправках, які ми зараз пропонуємо, немає згадок будь-яких ЗМІ або конкретних назв, або будь-яких ознак типу наявності взаємовідносин з клієнтами з-за кордону", - заявив Товстої журналістам.

До речі, Міноборони РФ зганьбилося з доказом співпраці США з ИДІЛ.

Міністерство оборони Росії попалося на новому фейку. На цей раз воно використовувало в якості доказів співпраці США з терористами ИДІЛ кадри з комп'ютерної гри, видавши їх за оригінальні фотографії.

14 листопада російське оборонне відомство розмістило у соцмережі пост з твердженням, що в його розпорядження надійшло "незаперечне підтвердження" забезпечення Сполученими Штатами прикриття боєздатних загонів ИДІЛ для використання їх просування американських інтересів на Близькому Сході.

Після того, як стало зрозуміло, що російські військові попалися на фейку, Міноборони видалило скандальний пост з Twitter.

Картинка, яку російське Міноборони видає за фото автомобільної колони ИДІЛ, яка 9 листопада нібито виходила з Абу-Кемаль в бік російсько-сирійської кордону, виявилася скріншотом гри AC-130 Gunship Simulator: Special Ops Squadron - Convoy engagement.